Pojeďte jaru naproti. Na Korsiku!

17.10.2013 14:28 - kategorie:

Říká se jí „Pohoří v moři“ nebo taky „Perla Středomoří“ a obojí pojmenování má své opodstatnění. Korsika je zkrátka báječné místo a právě teď, když není zahlcena davy turistů, je ten ideální čas na její návštěvu.

Proč vlastně Korsika?

K návštěvě Korsiky vás může zlákat hned několik věcí. Skvostná příroda, historické památky, báječná atmosféra a vstřícnost místních a v neposlední řadě pláže a moře. Kdo by si nevybral?! Beze strachu se sem vydejte, ať už jste rodina s malými dětmi, milovníci potápění, znalci minulosti, nebo třeba vášniví cyklisté. Korsika má náruč otevřenou.

Pohoří v moři

Nejhornatější ostrov Středomoří s průměrnou nadmořskou výškou 568 m. n. m. si tuto přezdívku skutečně zaslouží. Krása hor je pověstná. Jen co sleze sníh, všechny kopce se zazelenají, což na Středomoří není příliš obvyklé.

Využít zde můžete několika dálkových pěších tras, a pokud se toho nebojíte, vyjeďte si i na skutečně velmi náročný cyklistický výlet. Odměnou vám budou úchvatné scenérie. V terénu můžete i přespat, ale to pouze na určených tábořištích. Kdekoli jinde to je zakázané, nehledě k tomu, že vzhledem k místnímu terénu byste si stejně neměli kam lehnout.

Příroda, jakou jinde nenajdete

Přesně to je důvod, proč se nejen do hor, ale i na samotnou Korsiku vydávají všichni turisté a cestovatelé – nezaměnitelná příroda. Horská údolí a louky jsou obzvlášť na jaře pokryté miliony květů. Celá pole krokusů vám vezmou dech.

O kousek níž se vnoříte do dubovo-borových hájů a vychutnáte si plnými doušky tu uklidňující plnou vůni lesa uprostřed léta.

Obzvlášť pokud vaše kroky povedou do korsických hor, nezapomeňte si na cestu přibalit i cestovní pojištění. To pro případ, že uklouznete třeba na skrytém kameni nebo větvičce a přivodíte si nechtěné zranění.

Historie a lidé

Až se nabažíte krás středomořské krajiny, zavítejte do některého z místních městeček. Ta jsou ledabyle rozeseta po úbočích hor a obvykle je chrání středověká pevnost. Pocit chaosu v nich umocní i staré domy vystavěné těsně jeden vedle druhého, mezi kterými se budete proplétat úzkými uličkami. Ale právě to je Středomoří ve své ryzí podobě!

Ještě než začne turistická sezóna, vřele vám doporučujeme právě v některém z těchto městeček navštívit místní trh. Domácí ovoce, zelenina, maso a především sýry a víno! Zkrátka nelze odolat. K tomu přidejte rukodělné výrobky, sbírku veteše a starých pokladů. Pouliční umělci nesmí chybět.

Chcete vědět, jak chutná Korsika? Přečtěte si náš gastronomický cestopis. Pak vám bude jasné, že letos na Korsice nesmíte chybět.