Podzimní slevy v Berlíně

29.7.2014 20:31 - kategorie:

Německá metropole Berlín láká návštěvníky na historické památky, bohatou kulturu i atmosféru „free“ města. Několikrát ročně ale Berlín ochromí nákupní horečka a vše ostatní jde tak trochu stranou, největší podíl na tom mají sezónní výprodeje.

Na konci července začíná letní výprodej, tzv. Sommerschlussverkauf, který byl dlouhá desetiletí dokonce uzákoněn (spolu se zimním výprodejem) jako zákon upravující nekalou soutěž a výprodejím byly vyhrazeny přesné týdny v roce. Dnes už tomu tak není, přesto každý Němec ví, že Sommerschlussverkauf začíná na konci července a končí po 1. týdnu v srpnu, i když velké slevy se mohou objevit po celý rok i po každé výraznější změně počasí.

Proč právě do Berlína?

Je to jednoduché, je to prostě jedna z nejvíce atraktivních metropolí a navíc není daleko. Kvalitnější potraviny, obrovské slevy nejen na oblečení ale i na elektroniku, luxusní produkty, exotické trhy a další.

Ale pozor, na posezónní slevy se patří vybavit spoustou času a trpělivosti, 3 hodiny je málo, připravte se na celodenní tůru. A jedna rada, jeďte autem, tolik tašek s levným zbožím byste jinak nepobrali. Stačí najet na dálnici A17 za Ústím nad Labem směr Drážďany, německé dálnice jsou pro osobní automobily bez poplatku. Cestou z Berlína se můžete podívat i do drážďanského obchodního centra Elbe Park Dresden.

Obchodní centra

KaDeWe

Kaufhaus des Westens, nejznámnější německý obchoďák a také jeden z největších obchodních domů v Evropě. KaDeWe je co se táče potravin naprostou jedničkou, je tu i oddělení pro fajnšmekry s 1800 druhy uzenin, s exotickým ovocem, pečivem, rybami…prostě co nenajdete zde, nikde jinde nemají.

www.kadewe.de

 

Galeries Lafayette

Pokud máte v kapse trochu více Eur, rozhodně navštivte noblesní Galeries Lafayette ve středu města na Friedrichstrasse.

www.galerieslafayette.de

 

Flohmarkt

Nedělní bleší trh v Mauerparku. Najdete tu retro věci, LP desky, knihy, staré brašny, starožitnosti i oblečení.

www.mauerparkmarkt.de

 

Arkaden Potsdamer Platz

Narozdíl od Lafayette Galerie, Arkády nabízí levnější značky jako H&M, Zara, Mango apod.

www.potsdamer-platz-arkaden.de/en/home/

 

Hauptbahnhof

Hlavní vlakové nádraží Berlína je zcela nová budova, která je nejen dopravním uzlem, ale i nákupním centrem a i zde jednou za čas řádí nákupní horečka.

Trhy

Türken Markt

Proč při lovu největších slev nezajít na „obyčejný“ trh? V Berlíně žije početná menšina Turků, a tak je nasnadě, že je zde i trh, kde si můžete koupit ručně vyráběnou bižuterii, textil, turecké jídlo a další.