Pestrobarevný karneval v holandském Eindhovenu za pouhých 614 Kč!

17.10.2013 13:44 - kategorie:

Únor je měsícem karnevalů, a to nejen u nás. Připojte se letos k rozvernému průvodu i Vy a navštivte holandské město na jihu země. Eindhovenský karneval je známý svou velkolepostí a hlavně speciálním, každoročně se měnícím hudebním tématem. Letošním lákadlem se stali Piráti z Karibiku.

Eindhovenský karneval – Lampgeat

Každoroční únorový karneval je v nizozemském Eindhovenu událostí sezóny. Další ročník začíná v pátek 17. února a trvá až do úterý 21. února. Celá veselice je pojmenována dánským slovem Lampgeat, odkazujícím na žárovku, symbol Eindhovenu. Srdcem karnevalu je obrovský stan na trhu, odkud se ozývá rytmická hudba a kde uvidíte nejdůležitější představení karnevalu.

Po celém městě najdete v těchto dnech spoustu barů a hospůdek s karnevalovou tématikou. O takzvané „bláznivé sobotě“ prochází městem karnevalový průvod plný barevných masek. Přidat se může každý. Na přehlídce veselých převleků můžete kromě mnoha hudebníků a alegorických vozů vidět také představení zvané „svatba farmáře“. V neděli se volí Princ karnevalu, markýz a markýza. Stejně jako následující den čeká návštěvníky spousta zábavy a nejrůznějších vystoupení.

Během karnevalu se používá starobylý pozdrav „Alaaf“. Karnevalové bláznění symbolizuje číslice 11. V průběhu veselí se s tímto číslem potkáte na každém rohu. Jeho významem je rovnost lidí. Dvě jedničky vedle sebe jsou si rovny a stejně tak i lidé během karnevalu.

Karneval v Eindhovenu tvoří asi 25 klubů. Každý z nich má přichystáno vlastní představení. Jeden z nejdůležitějších, hudební karnevalový klub, si letos pro návštěvníky přichystal muzikálové představení ve stylu Pirátů z Karibiku. Hlavní role jsou již zadány, jednoduché a chytlavé sborové písně si ale můžete zazpívat i Vy.

Eindhoven, Holandsko

Eindhoven, největší město nizozemského regionu Severní Brabantsko, je také pátým největším městem v zemi. Pro svoji blízkost Amsterdamu je i oblíbenou turistickou destinací. Městem se stal již ve 13. století a svůj současný moderní vzhled získal po 2. světové válce, během které byl poškozen bombardováním. Díky věkovému složení populace je zejména městem studentským.

Město láká své návštěvníky především na mnoho muzeí. Navštívit zde můžete muzeum Van Abbemuseum nebo například první továrnu na žárovky firmy Philips založenou v roce 1891. Zajímavou podívanou všem věkovým kategoriím přináší muzeum „Historich Openluchtmuseum Eindhoven“, nacházející se pod širým nebem a nabízející archeologické sbírky z doby železné a středověku. Nesmíme zapomenout ani na malé muzeum Inkijkmuseum, do kterého se nahlíží pouze oknem a jehož expozice se neustále mění.

Jak se dostat na bláznivý Eindhovenský karneval?

Využít můžete levné letenky do Nizozemí od společnosti Wizz Air. Z brněnských Tuřan se dostanete přímo na letiště v Eindhovenu. Určitě Vás potěší i akční cena zpáteční letenky – 614 Kč! Výhodná letenka zahrnuje odlet v pátek 17.2, kdy letadlo Wizz Air opouští Českou republiku po 10 hodině dopoledne a zpáteční cestu v pondělí ráno.

Kde si odpočinout?

Útulné studentské město nabízí svým hostům nejrůznější varianty ubytování. Záleží na Vašich finančních možnostech a požadavcích. My jsme pro Vás vybrali Campanile Hotel nacházející se 10 minut od centra. Ve všech pokojích je kabelová televize a první den si pro každého návštěvníka přichystají hostitelé voňavé překvapení v podobě malého občerstvení. Součásti hotelu je i restaurace, kde si můžete dopřát místní i zahraniční speciality.

Událost roku za dveřmi

Díky své velkoleposti patří Eindhovenský Lampgeat mezi nejlepší karnevaly v Nizozemí. Zúčastnit se můžete i Vy, tak neváhejte a kupte si svoji letenku včas.