Otevřete 13. komnatu strašidelné noci na Slezskoostravském hradě!

17.10.2013 13:38 - kategorie:

Máte děti a plánujete s nimi zajímavou akci nebo máte jen rádi pohádky, historii a dobrou zábavu? Pak právě pro Vás jsme našli zajímavý tip na předposlední červnový den. Objevte všechna tajemství a otevřte 13. komnatu na Slezsko – ostravském hradě!

Konec nudy! Objevte české hrady a zámky v rouše zábavy!

Otevírání 13. komnaty je jedinečný projekt na českých hradech a zámcích odehrávající se celou letošní turistickou sezónu. Na deseti vybraných hradech a zámcích bude zábavnou formou představována historie hradu prostřednictvím jedné tajemné postavy z minulosti hradu či zámku. Celá akce je zaměřená na všechny smysly. Takže se připravte na to, že historii uvidíte, uslyšíte, ochutnáte, ucítíte a sáhnete si na ni!

Pokud návštěvníci vyluští tajemnou hádanku navštívené památky, získají jeden klíč. Pokud obdrží klíčů 7, mohou odemknout tajemnou 13. komnatu.

Pomozte vysvobodit Jáchyma Zahozence

Jedním z hradů, zapojených do projektu, je i Slezskoostravský hrad. Pokud se vydáte objevit jeho tajemství, přivítá Vás duch loupeživého rytíře Jáchyma Zahozence. Jáchym Zahozenec ukryl bohatý poklad, který nikdo nikdy nenašel. Pokud se to někomu povede, vysvobodí Jáchyma z jeho věčného bloudění na hradě.

Speciální prohlídky ve stylu 13. komnaty jsou vždy v určené termíny a hodiny. Je potřeba se předem objednat. Na Slezskoostravském hradě je nejbližší termín 24. 6. 2012.

Strašidelná noc na hradě!

Rádi se bojíte? Navštivte hrad v noci! Čeká na Vás jedinečná prohlídka nasvíceného hradu se spoustou duchů a strašidel, kteří Vás provedou po hradě.

Po prohlídce si můžete koupit suvenýr nebo něco dobrého do žaludku na dobovém jarmarku na nádvoří.

Cesta k hradu

Jak se vydat na nezapomenutelnou prohlídku hradu v Ostravě? Našli jsme pro Vás výhodou variantu dopravy do Ostravy vlakem. Je jí jízdenka ČD Promo od Českých drah.

Cena této jízdenky je 560 Kč pro cestu z Prahy do Ostravy i zpět. Pokud máte In kartu se slevou, tak samozřejmě můžete získat jízdenku ještě levněji.

Vlakové nádraží se nachází 400 metrů od hradu, takže to budete mít ke strašidelnému Jáchymovi opravdu kousek.