Oslavte nový rok v ulicích Edinburghu v srdci Hogmanay – největší street párty Evropy

17.10.2013 13:37 - kategorie:

S koncem roku se nezadržitelně blíží oslavy příchodu roku nového a rozlehlá evropská velkoměsta se doslova předhání ve velikosti silvestrovských ohňostrojů. Již před osmnácti lety dostala městská rada Edinburghu zajímavý nápad. Tradiční oslavy Hogmanay, toho času pro Evropu nijak významné, se rozhodla oživit a přilákat tak pozornost turistů. Na Princess Street, jedné z hlavních dopravních tepen ve středu Edinburghu, byly uspořádány různé silvestrovské akce s živou hudbou, průvodem, karnevalem a především jednou z největších street party Evropy.

Hogmanay, neboli nejslavnější novoroční street party světa, začíná každoročně již 29. prosince tradičním pochodňovým průvodem z náměstí k parlamentu Calton Hill středem města a vrcholí v noci 31. 12., kdy ulice Edinburghu pod hvězdami doslova roztančí více než 250 tisíc lidí z celé Evropy. Návštěvníci se mohou těšit na velkolepý ohňostroj a novoroční koncert mnoha známých hudebních skupin a britských kapel, které shlédnou před ohromujícím pozadím osvětleného Edinburghského hradu.

Vstupenky na Hogmanay je možné zakoupit přímo na místě či v předprodeji. Chcete-li mít jistotu, v předprodeji na oficiálních stránkách Edinburgh’s Hogmanay je pořídíte za 16,5 liber, tedy necelých 500 Kč. Zapojte se i Vy do největšího silvestrovského tanečního průvodu pod hvězdnou oblohou v Edinburghu.

Jak se do Edinburghu nejlevněji dostat? Nízkonákladová letecká společnost Ryanair nabízí již nyní zpáteční letenky z Bratislavy za akční cenu 104 Eur.  V přepočtu za ně tedy zaplatíte přibližně 2670 Kč. V porovnání s běžnými leteckými společnostmi zaplatíte méně než 50 % z běžné ceny.