Oslaďte si život v Turecku – levné letenky Istanbul

17.10.2013 13:25 - kategorie:

Chcete poznat jedinečné město, které se rozkládá na dvou kontinentech, v historii už mělo čtyři jména a v jehož ulicích to žije jako v úle? Vydejte se do Istanbulu, vstupní brány orientu. Inspirujte se aktuálním tipem Cestuj levně a využijte výhodných letenek do Turecka!

Istanbul

Druhé největší turecké město se rozkládá v Evropě a zároveň v Asii. Má bohatou historii, což dokládá už fakt, že momentálně se honosí již čtvrtým jménem v pořadí. Istanbul, Konstantinopol, Byzantion či Cařihrad, to vše jsou jména popisující „mekku Turecka“.

Istanbul je město kosmopolitní a prolínají se zde dvě kultury. Islámská a křesťanská. Památek je zde požehnaně, nicméně jsou rozmístěny velmi efektivně, takže ty nejzajímavější místa navštívíte poměrně rychle. Mezi nejzajímavější dominanty města patří zajisté Hagia Sophia (chrám Boží moudrosti), Modrá mešita, Hippodrom nebo honosné sídlo sultánů Topkapi Saray.

Turisty v Istanbulu neuchvacují pouze památky, ale celá atmosféra města. Je plné trhů a různých bazarů, kde můžete koupit téměř všechno. To, co si v Turecku ale zaručeně užijete, bude jídlo. Oblíbený je hlavně Döner kebab, nejobvyklejší turecké jídlo je prý pide (něco jako pizza). Turci milují sladkosti. Říká se, že turecké sladkosti jsou sladké jako turecká duše. Při slavnostních příležitostech si domácích sladkostí dělají přímo celé kotle. Baklava, zákusky z páleného těsta s mnoha oříšky můžete obdivovat takřka na každém rohu.

Zajímavosti

  • Pravá turecká káva se vaří v takzvané džezvě. Turci však mnohem více pijí čaj, většinou černý. Zajímavostí je, že výslovnost slova čaj je shodná pro češtinu i turečtinu.
  • Mezinárodní slovo jogurt pochází z turečtiny – a jogurty si v Turecku opravdu užijete.
  • Nazar – je oblíbený amulet. Má tvar modrého oka a chrání před zlem. Jeho symbol najdete na nejrůznějších věcech.

Jak se vydat levně do Istanbulu?

Istanbul a celkově Turecko je velice oblíbenou destinací pro zimu i léto. Proto není často jednoduché objevit levný zájezd do Turecka. Úplně nejvýhodnější e, vydat se do Turecka tzv. sám za sebe, koupit si zvlášť letenky i zařídit ubytování. Oproti zájezdu z cestovní kanceláře tak můžete ušetřit až několik tisíc.

Z Prahy se sice do Turecka dostanete, ale cena zpáteční letenky se pohybuje až kolem 8 tisíc. My jsme pro Vás našli výhodný tip, jak i za letenky ušetřit.

Pokud chcete letět do Turecka výhodně, vyplatí se letět nikoli z Prahy, ale z Vídně. Z Vídně do Turecka létá společnost Sun Express a do Turecka a zpět Vás dopraví už za příjemných 160 Euro, což je v přepočtu 3900 Kč. My jsme pro Vás výhodný zájezd do Turecka vybrali v termínu od 5. 6. 2012 do 12. 6. 2012.

Trasa Datum odletu Čas odletu
Vídeň – Istanbul 5. 6. 2012 8:15
Istanbul (Sabiha) – Vídeň 12. 6. 2012 6:10