Okuste kouzlo středověku, navštivte Středověkou krčmu v Dětenicích

17.10.2013 13:20 - kategorie:

Přeneste se do středověku a okuste v prostředí klenutých kamenných zdí dobovou kuchyni. Pokrmy připravované mnohdy na otevřeném ohni a za takřka dobových podmínek Vám budou servírovat za doprovodu středověkých písní hluční číšníci v dobových kostýmech, kteří díky svému vybranému slovníku pobaví nejen Vás, ale i ostatní hosty. Vyberte si některou z mnoha akcí, které pro Vás Středověká krčmaDětenicích pravidelně připravuje.

Tato nevídaná turisty často vyhledávaná originální restaurace se nachází v zámeckém resortu Dětenice. Její interiér zdobí dřevěné lavice s kamennými stoly, středověká výzdoba a dobové dekorace, na zemi nenajdete žádnou stabilní podlahu, nýbrž hromady udusané slámy. Můžete se takřka každý večer těšit z pohledu na sličné tanečnice, svým uměním Vás překvapí šermíři, Vašemu pohledu jistě neuniknou ani žebráci, kteří budou po Vás žadonit alespoň okousané kosti od večeře.

V nejbližší době je na programu Mikulášská nadílka, která se bude konat v druhou adventní neděli. Pro malé i velké návštěvníky je připraven od 12 do 15 hodin bohatý program s návštěvou přímo z pekla. Speciální čertovské večery budou probíhat i v ostatních dnech, ale pouze pro dospělé, a to 2. do 4. 12., stejně tak 6. 12. Zajímavý program s názvem „Šokující středověk“ je naplánovaný také na oslavu nového roku, můžete se těšit na souboj šermířů, vystoupení tanečnic ve středověkém stylu, pobudy a žebráky, dokonce i fakíra a ohňovou show. Celý večer bude doprovázet živá hudba, jak jinak, než středověká hostina po dobu celého večera, tradiční půlnoční přípitek a ohňostroj v zámeckém parku. Na silvestrovskou párty si ovšem zamluvte vstupné dostatečně s předstihem.

Dobré pití a jídlo, které jen tak neochutnáte, korbely piva a ten pravý středověk, to vše naleznete ve Středověké krčmě v Dětenicích.

V každý den kromě pondělí se můžete těšit na dobový program, a to od 19 hodin. Vstupné do středověku je za pouhých 145 Kč. Budete-li chtít vyrazit o víkendu, v pátek i v sobotu je kvůli vysoké návštěvnosti nutná rezervace předem.