Okuste kouzlo severu

17.10.2013 13:17 - kategorie:

Zakončete tyto prázdniny v tomto severském království a nechte se inspirovat místní kulturou. Norsko je známo jako bohatá země, ale bohatá je hlavně i na přírodní a kulturní krásy. Pokud jste už nasyceni rozpálenými ulicemi Španělska, Itálie či Francouzské riviéry, zkuste něco nového. Norsko nabízí mnoho pro milovníky jak outdooru, kde poznáte na vlastní kůži krásy severských vrchovin, lesů a jezer, tak i historie, která sahá až do dob Vikingů. Ideálním termínem pro Váš odlet by mohl být poslední týden v srpnu, kde se letenky z Prahy pohybují kolem neuvěřitelných 269 až 399 Kč.

Letenky můžete objednat přímo na stránkách společnosti WizzAir www.wizzair.com

Při příletu do Osla určitě doporučujeme zakoupení tzv. Oslo pasu, který Vás přijde na 3 dny v přepočtu na 1200 Kč. Zdá se být možná drahý, ale velice se vyplatí, máte veškerou dopravu po městě a okolí zdarma, včetně vyhlídkových lodí, které Vás mohou odvézt na nedaleké ostrovy. Dále jsou zdarma všechny vstupy do muzeí, galerií apod. Jen pro představu, jednosměrná jízdenka místním MHD stojí 20 NOK, tj. zhruba 65 Kč. Kdybyste takto jezdili několikrát za den po různých místech, prodělali byste majlant.
V Oslu budete uchváceni místní čistotou, pohodovou atmosférou bez zbytečného stresu, je zde velice nízká kriminalita a veliká škála možností zábavy.

Byla by ale veliká škoda, kdybyste kromě Osla nepoznali i jeho okolí. Např. takový Drøbak. Říká se, že na toto místo přijíždělo mnoho světových umělců, kteří se zde nechávali inspirovat krásou přírody. Toto idylické místo se nachází pouhých 30 minut od Osla a lze se tam dostat i výše zmíněnou výletní lodí. Dále Tønsberg, toto městečko blízko Osla je považováno za nejstarší sídlo Vikingů v Norsku. Je to historický klenot, kde se zachovala i válečná Vikinská loď, ta je vystavována v místním museu lodí. Ještě je zde k vidění zřícenina hradu zhruba z 12. století, což budí ještě zajímavější starobylou atmosféru. Jihozápadním směrem od Osla je také oblast zvaná Telemark, je pokládána za kolébku lyžování, které se zde začalo objevovat již v 18. století. Kromě toho se také samozřejmě pyšní mnoha přírodními úkazami, které nikde v Evropě nenajdete. Jakými? Nebojte se vyrazit na pár dní z všedního stereotypu a přesvědčte se sami.