Oktoberfest 2011 Mnichov

17.10.2013 11:00 - kategorie:

Tento celosvětově známý pivní festival se letos koná tradičně v Bavorské metropoli Mnichově, začíná 17.9. a končí až 3.10. Je to oslava bavorského piva, jídla, hudby a kultury. Každoročně láká turisty z celého světa, kteří se zde sjíždí bavit.

Historie tohoto festivalu sahá až do roku 1810, kdy byly pozváni lidé z celého okolí na svatební hostinu Ludwiga Bavorského a princezny Hildburghausen. V datu této hostiny se každoročně konal veletrh, který se později změnil v již zmíněný proslulý svátek.

Při návštěvě této obrovské akce můžete navštívit 15 ohromných stanů, nejznámější je asi stan Schottenhamel, kde starosta otevře slavnostně první pivní sud výkřikem ‚O’zapft‘. V každém se točí jiné německé pivo rovnou do litrových sklenic a podávají se vybrané bavorské speciality jako např. himmel a erde (jelita, pyré z jablek, brambory) schlachtplatte (klobásová deska), hassenpfeffer (dušený králík) a bezpochyby legendární sweinshaxe (vepřové koleno).

K příjemnému posezení můžete také naslouchat příjemné Bavorské lidové hudbě a tancům, místní lidé jsou zde nastrojeni překrásnými tradičními oděvy (muži do lederhosen a ženy do dirndl). Poznáte zde jistě mnoho příjemných a zajímavých lidí, sice budete po návratu domů bojovat s nadváhou, ale litovat určitě nebudete.

Doporučené hotely k ubytování

Hotel Senator – Tento tříhvězdičkový hotel se nachází přímo u brány festivalu, je slušně vybaven a za pokoj zaplatíte 70 euro v průběhu akce, což není na ostatní ceny vůbec drahé. Pro krátkodobou návštěvu na 2-3 dny to je ideální řešení.

Hotel Mariandl – Je vzdálen jenom několik minut od areálu. V jeho blízkosti jsou malebné restaurace a jazzbar. Nabízí větší komfort než předešlý hotel, ale jeho cena je již 80 euro za noc.

Jak se dostat na festival?

Nejpohodlnějším řešením je asi osobním automobilem, které si můžete nechat na hotelovém parkovišti. Mezi Prahou a Mnichovem je nová dálnice, která umožňuje ujet cestu za 2:45 h. Při vjezdu do Mnichova uvidíte obrovské množství cedulí a ukazatelů, které Vás už navedou do areálu.

Další možností je jet vlakem, cesta trvá 5:22 a za zpáteční jízdenku zaplatíte 1500 Kč.  Z nádraží už jsou připraveny přímé spoje MHD do areálu.