Navštivte o jarních prázdninách Bratislavu a užijte si akrobatické vystoupení Cirque du Soleil.

17.10.2013 10:31 - kategorie:

Využijte jarních prázdnin a vyražte autobusem do Bratislavy na barevné akrobatické vystoupení nejobratnějších artistů světa vystupujících ve slavném souboru Cirque du Soleil. Nadčasové představení Saltimbanco je skvělou zábavou pro celou rodinu.

Cirque du Soleil – moderní cirkus

Soubor akrobatů z celého světa Cirque du Soleil (francouzsky Sluneční cirkus) není typickým cirkusem v pravém slova smyslu. Společnost, založená bývalými pouličními umělci, přináší divákovi nezapomenutelné a hlavně nevšední zážitky. Nepoužívají ve svých vystoupeních zvířata, ale výhradně lidské účinkující. Současně vystupujících artistů je 1200. Velký důraz je kladen na příběh každého představení, které nese prvky baletu, opery, rockových a pouličních vystoupení. Zaručeně Vás nadchne i živá hudba provázející artisty. Těšit se můžete na artistické výkony akrobatů, skoky do výšky, piruety a žonglování. Kostýmy účinkujících jsou nádherně pestrobarevné, šité na míru a každý účinkující se prý za večer převlékne až pětkrát.

Do Bratislavy přijíždí moderní cirkus s nejdéle hraným představením Saltimbanco. Název v překladu doslovně znamená  “skákat na lavičce”. Představení zobrazuje rozmanité formy městského života. Show je vizuálně barokní a vtáhne Vás do imaginárního města artistů. Vystoupení bude probíhat dne 15. února 2012 na zimním Stadionu Ondřeje Nepely.

Pozoruhodná Bratislava

Bratislava, ve které se představení odehrává, je hlavním městem našich „bratrů“ – Slovenské republiky. „Město na Dunaji“ láká své návštěvníky spoustou pamětihodností, kulturními zážitky, v létě zelenými parky a celoročně také vynikající gastronomií. Pokud navštívíte Bratislavu, zaručeně Vás dostane svým staroměstským šarmem, skvělou hudbou a tradičními krčmami. Připravili jsme si pro Vás malou ochutnávku v podobě několika tipů na místa, která byste neměli vynechat.

Co zažít v Bratislavě?

Centru města dominuje Bratislavský hrad. Pochází z 10. století a dnes je sídlem Národní rady Slovenské republiky a sbírky Slovenského národního muzea. Muzeum je otevřené celoročně a pro návštěvníky má přichystáno mnoho zajímavých výstav. Ve středověku byla Bratislava obklopena hradbami a přístup byl umožněn pouze některou z bran. Projít kolem ní můžete i dnes, jmenuje se brána Sv. Martina a je zajímavá tím, že kolem ní jsou rozprostřeny luxusní obchody a tvoří nejdražší ulici ve střední Evropě. Mezi další zajímavé památky patří také Hlavní náměstí nebo Slovenské národní divadlo.

Cestu napříč Bratislavou si můžete ozvláštnit jízdou ve vyhlídkovém autíčku zvaném „Prešporáčik“.  Auto je světovým unikátem a povozí Vás i přes historické centrum. Funguje za každého počasí. Další pozoruhodností je nejfotografovanější socha v Bratislavě „Čumil“. Najdete ji na křižovatce ulic Laurinská, Panská a Rybí brána. Hlava sochy Čumila vykukuje z kanálu a díky neopatrnosti řidičů byla nejednou sražena.

Pokud budete mít volné odpoledne, můžete se vydat například do Bratislavské Zoo nebo do domu U dobrého pastýře, rokokové památky původního bratislavského podhradí, kde probíhá stálá výstava hodin. Pokud jste zastánci spíše adrenalinové zábavy, čeká na Vás Laser Aréna. Nabízí společenskou hru Laser Tag určenou pro všechny milovníky akce. Protože je naprosto bezbolestná, hodí se i pro dívky a menší děti.

Večer můžete příjemně zakončit v některé ze stylových restaurací a ochutnat slovenské speciality. Doporučujeme především pověstné halušky s brynzou, dezert „mačacie oči“ nebo liptovské taštičky.

Jak levně do Bratislavy?

Vyrazit můžete pohodlným autobusem společnosti Student Agency. V současnosti nabízí na trase Brno – Bratislava zvýhodněnou zpáteční jízdenku za 390 Kč a z Prahy do Bratislavy zpáteční za 663 Kč. Nově vyjíždí autobusový spoj 4 x denně.

Prožijte jarní prázdniny netradičně. Navštivte barevné akrobatické představení a objevte krásu Bratislavy!