Nasajte atmosféru jihu – dovolená Řecko v 5 dnech

16.10.2013 15:14 - kategorie:

Právě je ten nejlepší čas, odpočinout si po dlouhé zimě, dobít si baterky a načerpat energii na další měsíce. Právě je ten nejlepší čas zařídit si příjemný pobyt u moře, nechat si vlasy čechrat mořskými vánky a povzbuzovat své chutě šťavnatým ovocem, které dozrálo na slunci.

Thessaloniki a Řecko

Město Thessaloniki (Soluň) najdete na severu Řecka. Je druhým největším městem ve státě a neoficiálně hlavním městem Řecké Makedonie. Město má bohatou historii a díky umístění na pobřeží je oblíbenou destinací také pro milovníky moře.

Pokud je zrovna pěkné počasí, a to je v Řecku ve valné většině případů, můžete z města vidět i bájnou horu Olymp. Město Thessaloniki je pro Čechy známé především ve spojení s věrozvěsty Cyrilem a Metodějem, kteří se zde narodili. Pokud se budete chtít vydat po jejich stopách, najdete pravděpodobně pouze kostel, který je bratrům ze Soluně zasvěcený.

Mezi další významné památky ve městě patří Bílá věž, která dříve tvořila opevnění města a dnes má vzdělávací funkci muzea. Obdivovat zde můžete také zbytky starověké architektury, například trosky císařského paláce nebo amfiteátr.

Pokud nejste vyznavači pochůzek po památkách, můžete si užít i krásu moderních staveb – vědecké centrum Noesis nebo zajít na jeden z mnoha typicky řeckých trhů. Můžete zde nakoupit nepřeberné množství řeckých delikates a užít si typicky řeckou atmosféru plnou jižanského temperamentu. Pokud nákup zakončíte příjemným piknikem v některém ze zelenajících se parků, budete přímo „chrochtat blahem“.

Cesta do kolébky vzdělanosti a zpět – se zastávkou v Itálii

Tak jako Řecko a Itálie spolu souviseli v minulosti, i na Vaší cestě Vás budou provázet oba jižanské státy. Jak je to možné? Hledali jsme pro Vás levné letenky do Řecka a našli jsme způsob, jak je získat co nejlevněji. A jako bonus si kromě Řecka můžete užít i Itálii.  Podívejte se na plán cesty.

Trasa Datum a čas odletu Společnost
Brno – Řím (FCO) 13.6.2012 19:40 Wizz Air
Řím (CIA) – Thessaloniki 14.6.2012 10:30 Ryanair
Thessaloniki – Milán 20.6.2012 10:20 Ryanair
Milán – Brno 20.6.2012 12:15 Ryanair

Pro jednu osobu zaplatíte za souhrn všech letenek – tam i zpět – pouhých 1500 Kč. No není to nádhera?