Na skok do Disneylandu včetně dopravy, vstupenky a ubytování za pohádkových 3 800 Kč!

16.10.2013 14:59 - kategorie:

Vraťte se do dětských let a navštivte pohádkový Disneyland v Paříži. Právě v letošním dubnu se chystá velkolepá oslava při příležitosti dvacátého výročí od jeho otevření. Buďte při tom a potkejte osobně kreslené hrdiny Vašeho dětství! Letecky do Disneylandu za pohádkově nízké ceny!

20 let Eurodisneylandu v Paříži

Toužíte prožít malé dobrodružství s postavičkami, které Vás a Vaše děti provázely dětstvím? Užijte si jedinečnou podívanou a vyražte do světa kreslených komixů, pohádek a seriálů. Pařížský Disneyland přezdívaný díky své velikosti a okázalosti Eurodisneyland je jedním z nejsnadněji dostupných zábavních parků Evropy. Paříž, ve které se nachází, se tak stává cílem milionů návštěvníků ročně. Je možné do ní cestovat všemi možnými způsoby dopravy velice výhodně. V dubnu 2012 navíc uplyne 20 let od otevření tohoto rozlehlého pohádkového parku. Nechte se organizátory překvapit, jaké velkolepé oslavy svým návštěvníkům připraví.

Atrakce v Disneylandu, aneb za poznáním i za zábavou

Zázračná země Disneyland se rozkládá na ploše o rozloze téměř 600 m2 a skládá se ze čtyř různě tematicky zaměřených světů, které jsou samozřejmě věnovány prostředí Disneyovských příběhů. Atrakce v nich jsou rozdělené podle věku návštěvníků, na své si tak přijde skutečně každý. Mezi jednotlivými atrakcemi můžete při své cestě potkat Mickey Mouse, Buzze Rakeťáka, Sněhurku nebo třeba kačera Donalda.

1) Fantasy land – Fantastický svět zaměřený na mladší návštěvníky. Jeho dominantou je zámek Šípkové Růženky, můžete v něm najít ale i Sněhurku se sedmi trpaslíky, labyrint Alenky v říši divů a Pinocchiův dlouhý nos. Zajímavou atrakcí je lanovka připomínající let věčně mladého chlapce Petra Pana. Dalšími lákadly, která Vás ohromí ve Fantasylandu, jsou především pohádkové postavičky. Potkáte je takřka na každém kroku v životní velikosti, proto nepouštějte z ruky fotoaparát a zvěčněte se společně třeba s Popelkou, strýčkem Skrblíkem nebo Srdcovou královnou.

2) Frontierland – Země ve stylu divokého západu, v jejímž okouzlujícím prostředí najdete Pocahontas nebo třeba Tarzana. Můžete ale potkat také stylové kovboje a navštívit farmu zvířátek. V divokém kovbojském světě ale narazíte také na strašidelný dům, který působí velice opuštěně. Nenechte se však zmást, jedná se o jednu z nejdokonalejších atrakcí. Můžete v něm procházet strašidelnými chodbami a děsivými pokoji, uvidíte, že se budete bát.

3) Discoveryland – Po vzoru úhlu pohledu a představ lidí z 19. století byla vytvořena tato země, ve které můžete vidět „budoucnost“ především podle Julese Verna. Těšte se na stroj času, ponorku kapitána Nema, vodní příšeru nebo raketu, která Vás doslova vystřelí na Měsíc.

4) Adventureland – V dobrodružné zemi džunglí naleznete Indiana Jonese, Piráty z Karibiku a loď kapitána Hooka – muže z hákem místo ruky. Chcete vidět Disneyland z ptačí perspektivy? Stačí vystoupat po schodech z větví a kousků ztroskotané lodi do příbytku na stromě, který patří Robinsonovi. Dominantou této části je kamenná lebka třpytící se děsivě nad přilehlým jezerem.

Na co nezapomenout aneb několik tipů na cestu:

  • Chcete se vyhnout dlouhým frontám? Pořiďte si FastPass! Jedná se o kartičku, kterou získáte snadno na pokladně. U každé atrakce si ji pak označíte a získáte tak přesný čas, kdy se máte k atrakci dostavit.
  • Nemějte obavy v případě, že Vás zastihne déšť. V deštivých dnech totiž Disneyland navštěvuje méně lidí, tím klesají fronty. Na atrakce nemá počasí výrazný vliv, většina jich je v suchu pod střechou.
  • Přivstaňte si, park otevírá své brány již v 9 hodin ráno. Nebudete stát dlouhé fronty.
  • Jídlo v parku je velice drahé, chcete-li ušetřit vysoké částky, vezměte si svačinu.
  • V pracovní dny je nejlevější vstupné. Dražší je pak o víkendech a o Vánocích. Dovolená se proto vyplatí.

Za dvě hodiny v Paříži!

Jste-li milovníky pohodlného, rychlého a levného cestování, doporučujeme zvolit nízkonákladovou leteckou společnost EasyJet, která Vás na svých křídlech dopraví do Paříže za necelé dvě hodiny. Zpáteční letenka se dá pořídit za akční ceny od 1558 Kč. Ovšem v případě, poletíte-li do Disneylandu od 23. do 25. dubna, tedy vážně na skok. Přímo z letiště jezdí pravidelně autobus s názvem Disneyland, stejným názvem se honosí i autobusová stanice, na které vystoupíte. Nemůžete zabloudit.

Ubytování přímo v Disneylandu? Proč ne?

Chcete-li být doslova v centru dění, můžete se ubytovat dokonce i přímo v pohádkovém ráji. Cena za pobyt bude ale podstatně vyšší. Například jedna noc přímo v hradu Dream Castle Vás bude stát více než 3 500 Kč. My Vám ale doporučujeme mnohem levnější řešení. Pěkný hotel Lemon Hotel Penchard – Marne-La-Vallée se nachází pouhých 15 km od Disneylandu. Cena dvoulůžkového pokoje se pohybuje kolem 1500 Kč na dvě noci pro dvě osoby. Z toho tedy logicky vyplývá, že Vás ubytování vyjde na dvě noci již od 750 Kč za osobu.

A jak je to se vstupenkami do pohádkového ráje?

Lze je zakoupit již od 58 Eur / Os. Pro děti i levněji. V přepočtu tedy přibližně 1 500 Kč na celý den. Vstupenka je skutečně poměrně drahá, ovšem zahrnuje veškerá místa v zábavním parku. Za tuto cenu můžete vyzkoušet všechny atrakce a projít všechna zákoutí.

Sečteme-li veškeré náklady, dostaneme se na konečnou částku 3800 Kč včetně dopravy, vstupu i ubytování! Tak hurá do světa pohádek!