Do Mnichova za památkami i fotbalem

14.8.2014 23:16 - kategorie:

Bavorské hlavní město Mnichov si oblíbí jak „průměrný“ turista, který miluje skvosty historických center světových metropolí ale i například sportovní fanoušek FC Bayern nebo nadšenec BMW. Město s 1,4 miliony obyvateli se bude líbit většině Čechů, je tu spousta restaurací a pivnic a je to za humny, z Prahy se dostanete autobusem do Mnichova za 1 350 Kč tam i zpět.

Mnichov je považován za jednu z nejkrásnějších evropských metropolí. Přestože město tvrdě postihla zkáza 2. světové války a takřka vše bylo zničeno, Mnichov byl přestavěn podle původních plánů, takže milovníci architektury o nic nepřijdou. V samotném městě i v jeho blízkém okolí se nachází spousta jezer Ammersee, Wörthsee, Starnberger See.

Zajímavostí je, že zhruba jedna pětina obyvatel Mnichova jsou Turci, kterých je v Německu všeobecně hodně.

Mnichovské pamětihodnosti

Centrem Mnichova je Marienplatz, chloubou náměstí jsou Nová a Stará radnice spolu s kostelem sv. Petra. Nová radnice je vystavěna v neogotickém stylu a má dokonce orloj. Dominantou města je gotická katedrála Frauenkirche se zvonkohrou, nejvýraznější jsou její dvě stometrové věže, katedrálu nalezete na Frauenplatz.

Ke mnichovským památkám tak trochu patří i jedná smutná, koncentrační tábor Dachau, který je nedaleko od města, 20 minut jízdy linkou S-Bahn.

Co by neměli vynechat chlapy

BMW museum by nemělo uniknout žádnému vyznavači této značky aut, vstupné je 9 Eur.

Fotbalový zápas FC Bayern bude jistě vrcholným zážitkem pro sportovní fanoušky. Vstupenky na stání za bránou jsou už za 15 Eur.

Užitečné informace

Zpětná jízdenka od Student Agency – 1 350 Kč

BMW museum – 9 Eur

Zápas FC Bayern – 15 Eur

Dürum döner – 6 Eur