Milán, město módy, historie a fotbalu

16.10.2013 14:38 - kategorie:

Pokud jste milovníkem italské kultury a chcete se seznámit s její historií a nejznámějšími památkami, jeďte do Milána. Toto významné italské město láká celoročně tisíce turistů z celého světa a my se Vám v následujícím článku budeme snažit poradit, jaká místa byste v Miláně neměli minout, jak se sem co nejlevněji dostat a kde se ubytovat.

Milán se nachází na severu Itálie v oblasti Lombardie a spolu s Turínem a Janovem tvoří tzv. severní průmyslový trojúhelník. Samotný Milán se honosí titulem nejbohatšího italského města. Sídlo zde má řada světových bank i firem, například automobilka Alfa Romeo. Milán je také znám coby rodiště světových módních značek jako Armani, Gucci nebo Dolce&Gabbana, říká se mu město posedlé designem. Často se zde pořádají světové přehlídky a veletrhy módy.

Co se týče sportu, Italové jsou známými milovníky fotbalu a v Miláně se nachází rovnou dva světoví fotbaloví giganti AC Milán a Inter Milán, kteří spolu sdílí jeden legendární stadion San Siro. V blízkosti 20 km od Milána se také nachází skvost pro příznivce motorismu, kterým je okruh Monza, kde se každoročně pořádá prestižní závod Formule 1.


Dále se v tomto městě nachází jedny z nejvýznamnějších památek a jsou zde uchovávána věhlasná umělecká díla. Největší italská gotická stavba se jmenuje Duomo a měří 157 metrů s dominující zlatou sochou panny Marie. Stavěla se přes 500 let a byla v minulosti sídlem mnoha vládnoucích rodů. Další nejvýznamnější památkou je Teatro alla Scala, což je jedna z nejprestižnějších oper na světě. Za návštěvu stojí i místní galerie a musea, kde se nacházejí vzácnosti renesanční umělecké tvorby, třeba například v Museo Poldi-Pezzoli a další. Poznejte toto a mnohem více na vlastní oči a nechte se inspirovat naším tipem.

Jak do Milána?
Do Milána se dá letět velice lacině. Například u nízkonákladové společnosti Wizzair se zpáteční letenky v listopadu dají sehnat do 1 000 Kč. Třeba v termínu od 18. do 23. 11. jsou za 808 Kč.

Ubytování

Ubytování rezervujte na booking.com Pokoje jsou převážně nadstandardní a dají se sehnat mezi 30 až 45 Eury.