Mikulášský výlet parní lokomotivou za 25 Kč

16.10.2013 14:35 - kategorie:

Po roce se opět blíží Vánoce a s nimi i předvánoční adventní čas, ke kterému neodmyslitelně patří i Mikulášská nadílka. Zpestřete si předvánoční čas a užijte si den před tradiční návštěvou čerta a Mikuláše netradičně. Vydejte se se svou rodinou na parádní výlet parní lokomotivou, který pro děti i dospělé připravili České dráhy. Čeká Vás bohatý Mikulášský program s nejrůznějšími soutěžemi. Můžete strávit den celodenním výletem, nebo se jen svézt z jednoho města do druhého.

Pro přepravu co nejvyššího množství cestujících bude vlak vybaven na Mikulášskou jízdu hned dvakrát. První historický vlak vyjíždí z libereckého nádraží již v 9.20 hod. Během půlhodinové jízdy je pro děti připraven zábavný program doplněný zajímavými soutěžemi. Na zpáteční cestu se vlak vydá v 10.45 hod., do Liberce se tak vrátíte kolem 11.45 hod.

Kdy? V sobotu 3. prosince

Kde? Liberec –> Hrádek nad Nisou a zpět

Za kolik? 25 Kč / Os. , děti v doprovodu dospělých zdarma

Máte-li na dopoledne jiné plány, je pro Vás ranní cesta zahájena příliš brzy, nebo odjezd prvního vlaku jednoduše zaspíte, v 13.20 h odjíždí vlak do Hrádku nad Nisou znovu. Průběh cesty bude obdobný jako v ranním programu a na liberecké nádraží se podle plánu dostanete v 15.45 hod. Na cestě Vás v obou případech bude doprovázet celá Mikulášská družina.

Užijte si netradičně celý Mikulášský den. V Liberci můžete s dětmi vyrazit do největšího mimopražského vodního ráje. Kam? Přece do zábavního centra Babylon, které nabízí zábavu pro celou rodinu po celý rok a za každého počasí. Čekají tam na Vás skluzavky, tobogány, umělé tornádo, romantické jeskyně, divoká řeka, vodotrysky, gejzíry, sauny, podvodní masáže a spousta dalších atrakcí. Máte možnost také vyzkoušet vodní aquazorbing, který je pro zájemce k dispozici vždy od 11 do 12 hodin a od 16 do 17 hodin. Ceny vstupenek se pohybují od 0 do 270 podle výšky. Rodinné vstupné na celý den vyjde na 1050 Kč.

Neláká Vás aquapark? Nevadí. Babylon je také známý jako „město ve městě“. Platí se v něm převážně babylonskými čtvrťáky. Cena jednoho je přibližně 12,50 Kč. Můžete v něm vyzkoušet spoustu zajímavých atrakcí. Děti jistě nepohrdnou autodromem, kolotoči, horolezeckou stěnou a různými videohrami v místním Lunaparku, který je otevřen denně od 10.00 do 20.00 hodin. Vstupné se pohybuje podle výšky návštěvníka, je ovšem časově neomezené. Pro menší děti je k dispozici dětský hrad. Dospělí mají možnost vyzkoušet golfový simulátor, bowling, střelbu laserem nebo Casino. Jednou z nejzajímavějších rodinných atrakcích je také XD Theater, díky němuž se máte možnost vydat na výlet do Arktidy nebo projít strašidelný dům. Jedná se o atrakci, ve které díky speciálním brýlím oddělíte jen těžko fikci od reality.