Malága Španělsko – levná dovolená u moře

16.10.2013 14:25 - kategorie:

Užijte si dovolenou plnými doušky na Slunečném pobřeží ve městě Malága, kde je nejkrásnější počasí v celém Španělsku! Příjemné koupání, antické památky, moderní umění i nezaměnitelný temperament Španělska – vše na vás čeká doslova za pár kaček. Využijte akční levné letenky do Španělska.

Užijte si slunce na Slunečném pobřeží

Malága patří mezi nejživější města ve španělské Andalusii. Jméno města je odvozeno z fénického výrazu pro sůl, neboť nedaleko tohoto přístavního města se nasolovaly ryby.

Město Malága najdete na Slunečném pobřeží na jihu země. Místo je obdařeno perfektními podmínkami pro bezstarostnou dovolenou. Slunečního světla zde načerpáte nejvíce z celého Španělska a před větrem vás ochání okolní pohoří. Tři sta kilometrů teplých písčitých pláží lemujících průzračně smaragdové moře a veselá nátura obyvatel nabízejících občerstvení v ovocných stáncích a obchůdcích činí z oblasti jednu z nejoblíbenějších destinací a nabízí nezapomenutelnou dovolenou.

Malága – zážitky pro každého

Milovníky historie láká město na památky antické, křesťanské i maurské. Přímo svatostánkem je však i pro milovníky umění. Narodil se zde totiž slavný malíř Pablo Picasso. Rodný dům umělce je otevřen návštěvníkům a zpřístupňuje fotografie z jeho života, a zároveň díla vytvořená v mládí. Dalších asi 204 děl si můžete prohlédnout v muzeu, které bylo na počest Picassa nedávno uvedeno do provozu.

Do městského centra vás uvede pomyslná brána a zároveň nejstarší památka ve městě –  římský amfiteátr pocházející z 1. st. př. n. l. Pokud však máte raději živé dění, můžete zavítat do divadla Teatro Cervantes, kde působil i další slavný rodák z  Malágy – Antonio Banderas.

Dominantou města je pevnost Alcazaba, původně římská pevnost, která byla Maury přestavěna v 11. století. K pevnosti je připojen hrad Gibralfaro zajišťující nejkrásnější pohled na okolí.

Jako ve filmu Volání divočiny si budete připadat při procházce parkem Parque de Málaga a zahradami Jardin de Pedro Luis – exotické rostliny a květiny vám připomenou džungli a dopřejí vašim smyslům jedinečný zážitek. Nejkrásnější je procházka vždy navečer, protože stejně jako v celém Španělsku ožívají ulice Malágy především v noci. Rytmy flamenca, ruch a veselí z mnoha restaurací si můžete užít při romantických procházkách ulicemi ochlazenými západem slunce.

Španělsko levně i v hlavní sezóně

Říkáte si: „Do Španělska v hlavní sezóně, no to se nedoplatím! “? Rozhodně to tak být nemusí! Ušetřit za dovolenou a užít si všech výhod pobytu u moře můžete klidně i v hlavní sezóně, stačí jen dobře vybrat levné letenky. Pro slunečný výlet do mekky umění a ráje koupání jsme pro vás vybrali hřejivý červenec, kdy už je moře krásně prohřáté.

Našli jsme pro vás výhodné akční letenky od společností Wizz Air a Ryanair, se kterými prožijete 6 prosluněných dní v temperamentním Španělsku. Cena veškerých letenek vychází na 87, 94 € (v aktuálním kurzu 2240 Kč). V galerii najdete přesný rozpis letů.

Cesta tam – datum odletu, trasa a společnost

11.7.2012 21:15 Bratislava – Milan Bergamo Ryanair
12.7.2012 8:35 Milan Bergamo – Barcelona Ryanair
12.7.2012 15:35 Barcelona – Málaga Ryanair

Cesta zpět – datum odletu, trasa a společnost

17.7.2012 22:10 Málaga – Barcelona Ryanair
18.7.2012 6:30 Barcelona – Milan Bergamo Ryanair
18.7.2012 12:45 Milan Bergamo – Praha Wizz Air