Mafiánský výlet ve velkém stylu

16.10.2013 14:22 - kategorie:

Dopřejte si nevšední zážitek a objevte všechna tajemství obdivované i zatracované Sicílie. Prožijte několik dní ve městě Palermo, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst Itálie. Poznejte jeho rozmanitosti, historické bohatství, noční temperament a už na něj nikdy nezapomenete.

Palermo, Sicílie

Palermo je nejvýznamnějším město ostrova Sicílie, který náleží k Itálii. Je hlavním oblasti Sicílie a provincie Palermo. Město má kolem jednoho milionu obyvatel. Starobylé město plné tradicí, kultury a historie leží na severním pobřeží Sicílie a směřuje k Tyrhénskému moři.

Palermo se musí zažít

Říká se, že Palermo je těžké popsat slovy. e tak smyslné, fascinující a chaotické, že se prostě musí zažít. Podoba a nálada Palerma je dána všemi obyvateli, ať už současnými nebo těmi historickými. V minulosti v Palermu pobývali Féničané, Arabové, Římané, Normané a později Sicilané. Směs všech orientálních a evropských udělala z Palerma okouzlující, jedinečnou a přitažlivou metropoli.

Možná jste o Palermu a Sicílii slyšeli hlavně ve spojitosti s mafií. Její existence je nepopíratelná, přesto je Palermo pro turisty naprosto bezpečným místem k prožití nezapomenutelných chvil.

A kam vyrazit za dobrodružstvím? Ve městě určitě nezapomeňte na jedinečné stavby kombinující arabský a křesťanský styl. Jsou jimi kostely San Giovanni degli Eremiti, Chiesa La Martorana nebo nejslavnější sicilská stavba Cappella Palatina.

Sicilské zajímavosti:

  • Palermo můžete krásně celé obejít pěšky
  • Palermo je slovo řeckého původu, které znamená ‚“přístav“
  • Velikonoce se slaví podle starých pohanských zvyků – v obci Prizzi se pořádá Tanec s ďábly a lidé na sobě mají ohyzdné masky
  • Na Sicílii najdete také sopku Etna, která je nejvyšší činná sopka a druhá nejmohutnější sopka v Evropě.

Památek je v Palermu opravdu požehnaně. Pokud si nebudete moci vybrat, kterou navštívit, zkuste se jen projít starobylými uličkami města a užívat si jedinečnou atmosféru. Nikde jinde na světě nezažijete ani tolik dopravních kuriozit, jako tady.

Pokud chcete slyšet nejzajímavější a nejtajuplnější příběh města, vydejte se do paláce Steri na náměstí Piazza Marina, kde se nachází Inkviziční vězení.  Na jeho zdech najdete stovky básní, vzkazů, kreseb a lidských osudů, které Vám přiblíží Palermo zase o něco více.

„Ve velkým stylu a za malý peníze“

Pro cestu na „mafiánský“ ostrov jsme pro Vás našli výhodné letenky společnosti Ryanair. Italský výlet je naplánován od 11. 4.2012 do 18. 4. 2012. Z Brna do Milána je odlet naplánován na 11. 4. 2012, jeden den je na prohled města Milana. Další den pak odlet přímo do Palerma. Zpáteční let z Palerma s přestupem v Miláně je poté 18. 4. 2012.