Máchovo jezero

28.4.2014 14:24 - kategorie:

Tento největší rybník v Libereckém kraji se nachází v romantické krajině Karla Hynka Máchy, který zde žil několik let svého života. Máchovo jezero bylo uměle vytvořeno již v roce 1366 a jeho rozloha činí 284 ha.

Máchovo jezero nebo také jen Mácháč poskytuje nepřeberné množství sportovních a rekreačních aktivit. Vydat se můžete např. na zříceninu hradu Bezděz, ze které se vám naskytne překrásný výhled na celé jezero.

Pokud máte naopak rádi jen odpočinek, tak můžete využít hned 4 velké písečné pláže:

  • pláž hlavní pláž Doksy
  • pláž klůček
  • pláž Staré Splavy
  • pláž Pod Borným

Máchovo jezero – ubytování 2014

Na výběr máte hned několik typů ubytování – kempy, penziony a hotely. Mezi nejnavštěvovanější kempy patří Kemp Klůček, Kemp Bílý Kámen a Kemp Borný.

Kemp Klůček

Kemp Klůček se nachází v borovém lese nedaleko jezera. Ubytovat se můžete buď ve vlastním stanu, karavanu nebo v chatkách. Kemp je klidný a vhodný pro rodiny s dětmi.

  • Ceny začínají na 60 Kč / osoba. Podívejte se na kompletní ceník.
  • Vzdálenost na pláž cca 10 minut chůze

Kemp Bílý Kámen

Tento kemp je určen zejména pro lidi, kteří vyhledávají noční život. Hlavním důvodem je zejména asi nejznámější diskotéka na Mácháči – Disko Bílý Kámen. Ubytovat se můžete jak ve stanu, tak i v chatce.

  • Ceny začínají na 50 Kč / malý stan. Podívejte se na další informace o ubytování na stránkách kempu.
  • Vzdálenost na pláž cca 20 minut chůze

Kemp Borný

Kemp Borný je součástí největší pláže na Máchově jezeře. Ubytovat se můžete ve vlastním stanu, karavanu nebo v apartmánu se snídaní, polopenzí nebo s plnou penzí. V kempu naleznete hned několik sportovních vyžití – lanové centrum, jízda na surfu, loďky, šlapadla, apod.

  • Ceny začínají na 50 Kč / osoba. Podívejte se na kompletní ceník.
  • Umístění kempu přímo na pláži

Noční život na Mácháči

Kromě krásné přírody je Máchovo jezero vyhlášeno noční zábavou. Někdy je také označováno jako „Ibiza východu“.

A kde to to na Mácháči nejvíc žije?

Diskotéka Bílý kámen

Nejznámější diskotéka na Mácháči, která se nachází přímo v tamním kempu. Je tu super bar, kde naleznete téměř všechno, co hrdlo ráčí. Pokud potřebujete na čerstvý vzduch, tak můžete navštívit venkovní bar.

Na venkovní terase je mnoho míst k sezení, kde zábava nekončí. Bývají zde i žívá vystoupení a na své si přijde opravdu každý.

Mrkněte se na video, jak to zde žije:

Sledujte aktuální program, ať vám neunikne žádná párty.

Disco Club Sparta

Disco klub sparta se nachází v centu města Doksy. Tato diskotéka nepatří mezi největší, ale zábava zde bývá parádní. Během letních prázdnin je otevřeno každý den (otevřeny jsou téměř všechny diskotéky na Mácháči)

Na diskotéku Bílý Kámen to je ze Sparty 15-20 minut pěšky. Není tedy problém se jednoduše přemístit.

Přehled akcí sledujte na oficiálních facebookových stránkách.