Lyžujte 5 dní v italských Alpách, s letenkami a ubytováním za 3 200 Kč!

16.10.2013 14:16 - kategorie:

Vánoce za námi a sníh stále nikde? Nečekejte, až napadne a vydejte se do italských Alp. Řekneme Vám, jak se tam nejlevněji dostat a kde se nejlevněji ubytovat. Užijte si krásně upravené sjezdovky, rychlou a pohodlnou dopravu a útulný hotel. To vše můžete mít za nepřekonatelnou cenu 3 200 Kč.

Letošní zima je oproti předešlým poměrně teplá. Na většině území ČR koncem roku takřka nebyl vidět sníh a milovníci lyžování tak jsou nuceni za svými koníčky cestovat. Poradíme Vám, jak si užít parádní lyžovačku, a to mnohdy levněji než v českých horách. Sbalte si kufry a odlétáme do Itálie.

Asiago na úpatí italských Alp

Lákají Vás italské Alpy? Vydejte se do Itálie a užijte si kouzlo největšího horského masivu Evropy, který se rozkládá na několika státech. Naším novým tipem je letecká pětidenní dovolená na úpatí italských Alp, přesněji v okolí města Asiago. Jedná se o lyžařské středisko, ve kterém nalezne každý přesně to, co od alpského lyžování očekává.

Samotné město sídlí v oblasti Highland Asiago, kde je vždy dostatek sněhu a zábavy. Rozhodnete-li se o dovolené pro jeden den bez lyžování, v Asiagu se na Vaši návštěvu bude těšit množství obchodů, klubů a barů a jistě bude stát za to i pěší výlet do historického centra. Mimo jiné si můžete zakoupit originální sýry Asiago, které pochází právě z tohoto malého šestitisícového lyžařského městečka.

V areálu je možné vyzkoušet sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Kromě skvělých podmínek pro sjezdové lyžování, začínající i pokročilé lyžaře se nabízí k výletu také běžecké lokality, které obsahují více jak 500 km upravených běžeckých tras. Od prosince do dubna máte záruku, že přijedete do zasněžených Alp, i přes to je lyžařská oblast zajištěna pro všechny případy umělým zasněžováním. Součástí této destinace je oblíbená lyžařská škola, kde s Vámi i Vašimi dětmi budou mít instruktoři trpělivost a užijete si spoustu zábavy. Kurz je vždy zakončen závodem, každý si tak vyhraje svou cenu.

Jak sehnat ubytování poblíž lyžařské oblasti?

Hledali jsme pro Vás nejlevnější ubytování v blízkosti areálu a nezklamali jsme. Jeden z nejlevnějších a především útulných hotelů leží v nedalekém městečku Castelnuovo. Jeho název je Casa Gabriella. Nachází se v srdci Lagorai, tedy v průsmyku mezi údolím a Tesino Vanoi. Ubytování je vhodné jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi a menší skupinky přátel. Jedna noc v tomto hotelu Vás přitom podle stávajícího kurzu vyjde pouze na 616 Kč. Ubytování tedy máme, 4 noci za 2467 Kč / os. Rezervovat ho můžete například zde. A jak je to s dopravou?

Letecky na lyže? Proč ne!

Pro náš tip jsme volili měsíc únor, přesněji od 21. do 25. února. Jste-li příznivci pohodlného levného cestování, jistě je vhodné vyzkoušet leteckou dopravu, a to jednak kvůli ceně letenek, která je v tomto období velice nízká a jednak kvůli rychlosti dopravy. Nízkonákladová letecká společnost WizzAir nabízí svým klientům zpáteční letenky Wizz Xclusive za pouhých 730 Kč. Letadlo Vás během několika desítek minut přenese z Prahy přímo na benátské letiště. Z něj se můžete pohodlně dostat například vozem z půjčovny automobilů (Treviso S.giuseppe Airport) za příznivé ceny. Cesta z letiště Vám zabere přímo na místo kolem hodiny času.

Podtrženo, sečteno, letecká doprava a ubytování Vás celkem vyjde na báječné 3 200 Kč. Pak už si jen v klidu užijete pravých zimních radovánek v okouzlujícím alpském lyžařském středisku.