Lyon ve Francii – v gurmánském nebi

16.10.2013 13:44 - kategorie:

Milovníci jídla pozor! Město Lyon, proslavené nebe pro všechny gurmány na Vás již čeká. Poznejte historii města a ochutnejte zde původní cibulovou polévku, „smutné kuře“ nebo výbornou jehněčí kýtu. Vydejte se do Lyonu v červenci za příznivou cenu!

Lyon

Lyon je druhou největší aglomerací ve Francii a propojuje sever a jih země. V minulosti byl hlavním městem římské Galie a nyní je hlavním městem všech francouzských gurmánů.

Lyon oplývá bohatou historií – dokonce rozsáhlejší, než samotná Paříž. Do historické části města budete uvedeni přes Bonapartův most, který je památkou na slavného císaře.

Co ale k Lyonu neodmyslitelně patří, jsou traboules. O co jde? Jedná se o pasáže, které spojují ulice paralelně na sebe navazující a tvořící labyrint barevných nádvoří. Určitě Vás zde zaujmou i realistické kresby na fasádách domů – potkat můžete kuchaře, psa nebo francouzskou tanečnici.

A co památky? Oblíbenými památkami jsou v Lyonu hlavně katedrála svatého Jana, bazilika Panny Marii z Fourvère, lyonská opera Place de la Comédie nebo radnice Hotel de Ville.

Milovníky umění nadchne Galo-římské muzeum, Muzeum výtvarných umění nebo třeba Muzeum filmových rekvizit a miniatur. V posledním zmíněném najdete spousty zajímavých věcí z francouzských filmů – např. Tři mušketýři nebo Parfém, příběh vraha.

Tip na akci!

  • Fourvière Nights – poslechněte si rockovou hudbu a divadlo v římském amfiteátru.
  • Bus Club –užijte si DJs velkých jmen, nezapomenutelnou párty v podzemí nebo krásný výhled na terase.
  • Poklidný večer pro Vás přichystá Hot Club, uslyšíte zde především jazz.

Víte, kde je nebe?

Víte kde je nebe? My ano. Nebo alespoň nebe pro gurmány! Své chuťové buňky můžete v Lyonu potěšit hned v několika restauracích, oceněných michelinskými hvězdami. Zkuste např. restauraci La mére Jean, Jura nebo Francotte. Pochutnat si můžete na cibulové polévce, jehněčí kýtě, račích ocasech nebo si dát speciální „kuře napůl ve smutku“.

Cesta do Lyonu

Za chvíli bude již turistická sezóna v plném proudu, proto je už teď mnohdy těžké najít letenky za dobrou cenu. Jak se vydat do Lyonu levně? Zkuste využít výhodných nabídek nízkonákladových společností. Do města Lyon létá např. společnost easyJet.
Vydejte se objevovat kuchařovo tajemství např. od 26. 7. 2012 do 31. 7. 2012. Zpáteční letenku v tomto termínu pořídíte za 97,24 € (přibližně 2500 Kč)