Levné letenky do Istanbulu – dopřejte si listopadový orientální víkend

16.10.2013 13:31 - kategorie:

Užijte si příjemné podzimní počasí v Istanbulu. Levné letenky do krásného tureckého města teď můžete koupit s výraznou slevou. Nalaďte se na orientální notu a vychutnejte vůni koření, ruch pouličních obchůdků, procházky po památkách a především skvělé turecké jídlo.

Počasí v Istanbulu nezklame ani v listopadu

I když je Turecko destinace vyhledávaná především pro letní dovolenou, navštěvují Istanbul turisté po celý rok. V listopadu je zde počasí o něco příznivější než v České republice, průměrně dosahuje 15°C. Výhoda výletu v listopadu je samozřejmě ta, že počasí je příjemné, ale není přehnaně horké, takže Vás návštěva památek a různé výlety neunaví tak, jako v parných dnech.

Kam se podívat v Istanbulu?

Istanbul je město s jedinečnou a nezaměnitelnou atmosférou, z části způsobenou i mísením evropské a islámské kultury. Pokud sem přijedete na víkend, pravděpodobně si nestihnete prohlédnout všechny jeho skvosty, ale na nejzajímavější místa si určitě čas najdete. Kam se tedy podívat?

  • Již zmíněné mísení vlivů evropské a muslimské kultury můžete obdivovat v Chrámu boží moudrosti – Hagia Sofia, který byl ve své době největším kostelem na světě.
  • Krásná je Modrá mešita se šesti minarety – vstup je sem pro návštěvníky zdarma.
  • Máte rádi nákupy? Zavítejte do Kapali Carsi (Velkého bazaru) – najdete zde vše.  Malé svérázné městečko uvnitř Istanbulu s pěti mešitami, úzkými uličkami a nekonečným množstvím obchodníků, nabízí mýdla, šperky, oblečení, jídlo, alabastrové výrobky a mnoho dalšího.
  • Chcete se podívat do sultánského paláce? Muzeum nejnavštěvovanější památky Istanbulu Paláce Topkapi Vám zpřístupní prohlídku okolí paláce, harému a klenotnice.

Vydejte se do Istanbulu levně

Do Istanbulu Vás v listopadu dopraví společnost Pegasus. Levné lety nabízí tato nízkonákladová společnost na trase Vídeň – Istanbul. Vy můžete za akční ceny letenek prožít v Istanbulu prodloužený víkend od 23. 11. 2012 do 26. 11. 2012. Cena za jednu zpáteční letenku je 112,31 €, což v aktuálním kurzu vychází na 2740 Kč.

Trasa Datum a čas odletu/příletu Společnost
Vídeň – Istanbul 23.11.2012 14:05/17:10 Pegasus
Istanbul – Vídeň 26.11.2012 12:15/13:25 Pegasus