Levně do Řecka – letecky za 2 280 Kč

16.10.2013 13:30 - kategorie:

Láká Vás letní dovolená u moře, ale nabídky cestovních kanceláří se Vám zdají až příliš drahé? Vydejte se na dovolenou na vlastní pěst. Na řecký ostrov Kos se můžete dopravit levně letecky za necelé 2 300 Kč. Cestujte levně!

Řecký ostrov Kos leží na pobřeží Egejského moře. Turisty láká především dlouhými písečnými a oblázkovými plážemi, krásnou přírodou a romantickými vesničkami. Hlavním městem je stejnojmenný Kos, o kterém se říká, že je jedním z nejkrásnějších v celém Řecku. Nejvýznamnější památky pochází z helénského období. Kos je ale bohatý i na přírodní dobrodružství. Na severním pobřeží se rozkládá solné jezero Tigaki, na kterém je možné pozorovat migrující ptáky. Jezero každoročně v období července vysychá. Pro turisty, kteří mají rádi sport, je vhodným místem k návštěvě Agios FokasEmbros Thermes, které je doslova rájem surfařů. Jelikož je ostrov sopečného původu, má také svou turisty často navštěvovanou oblast. Ta se nachází za nejužším místem ostrova. Moře u ostrova Kos je čisté a vhodné ke šnorchlování a pozorování podmořského světa.


Okuste kouzlo antické historie

Zajímá-li Vás více historie, bude se Vám líbit v hlavním městě. Pohodlné procházky, okouzlující výhledy na přístavy a moře, nezapomenutelná atmosféra posezení v Kafenionech (luxusní řecké kavárny) ve Vás jistě zanechají nezapomenutelné zážitky. Mezi přední turistické cíle patří Asklepion, který se nachází přibližně 4 km na západ od hlavního města. Jedná se o historickou památku, která v dávných dobách sloužila jako nemocnice, v jejíchž službách prý pracoval samotný Hippokrates. Turisty okouzluje zdobenými antickými sloupy, kamennými základy, podlahovými mozaikami a velkým množstvím antických památek.

Od chudých vesniček k moderním letoviskům

Klidnou dovolenou je možné strávit ve vesničce Kefalos, která se rozkládá nad plážemi Kamari a Agios Stefanos. Atraktivitu místa zvyšují pozůstatky helénského chrámu, překrásné výhledy na město i blízké okolí a dostupnost veškerých potřebných služeb. Pro milovníky potápění je Kefalos ideální destinací. Pod hladinou moře je zde možné objevovat nejen kouzla podmořského světa, ale také další části původního starobylého osídlení.

Co možná nevíte o Kosu?

  • Ostrov Kos se nachází pouhé 3,5 km od pobřeží Turecka
  • Kos je rodištěm antického lékaře Hipokrata, proto se mu též přezdívá Hippokratův ostrov
  • V každém turistickém centru je půjčovna aut, skútrů nebo člunů
  • Díky sopečnému původu je na ostrově velké množství termálních pramenů, přístupné jsou ovšem jen v Agios Focas

Jak nejlevnější na ostrov Kos? Nejlevnější letenky jsme pro Vás našli od 11. do 19. července. Zpáteční letenka s odletem z Bratislavy se dá pořídit u nízkonákladové letecké společnosti Ryanair za pouhých 2 280 Kč!! Podrobnější informace o ceně, času a místě odletu a příletu naleznete v galerii.