Letní Olympijské hry 2012 – levně do Londýna

16.10.2013 11:53 - kategorie:

Už jen několik desítek dnů zbývá do okamžiku, kdy se rozzáří olympijské barvy letních her v Londýně. Pokud máte ještě zájem o vstupenky, je opravdu nejvyšší čas si je zakoupit, neboť zítra může být pozdě. Pokud už vstupenku máte a čekáte na tip na výhodnou dopravu do Londýna, potěšíme Vás. V našem článku se dozvíte, jak letět do Londýna levně.

Londýn 2012

Letošní letní olympijské hry se budou konat v termínu 27. 7. – 12. 8. 2012. Hlavní město Velké Británie tuto nejvýznamnější sportovní událost hostí již po třetí a tak drží v počtu pořadatelství LOH prvenství.

Na letošní olympiádě se představí 26 různých sportů a rozdá 300m medailí. Olympijská vesnice nabídne přes 17 000 lůžek a říká se, že i pro české fanoušky budou umožněny návštěvy ve vesnici. Letošní logo představuje symboliku roku 2012. Jako každý rok i letos se hry neobejdou bez maskotů. Londýňané si připravili dvě postavičky z kapek ocele – Wenlocka a Mandeville. Jména jsou inspirována městy v Anglii, která jsou propojena s olympijskou historií.

Zajímavosti z Londýna 2012

  • Letos poprvé bude stejné logo, ale pouze jiné barvy použito i pro paralympijské hry.
  • Zahájení olympijských her je velká čest, proto neustále probíhají spekulace, kdo bude zpívat píseň pro Londýn 2012 – horkými kandidáty jsou zpěvačka Adele nebo skupina Coldplay.
  • V Londýně dojde k historické události – poprvé v historii LOH, postaví Británie svůj fotbalový tým jednotně (týmy nebudou rozděleny na Skotsko, Anglii, Wales a Severní Irsko, jak to bývá obvyklé).
  • Oblečení britských sportovců navrhne dcera Paula McCartneyho.

Na Olympiádu levně? S tipem od Cestuj levně ano!

Podívat se na olympiádu na vlastní oči je rozhodně zážitek, který za to stojí. Různé agentury, cestovní kanceláře a další podnikatelé v tom vidí svoji šanci a proto nabízí spoustu předražených zájezdů. Přitom, pokud si koupíte lístek samostatně a zařídíte si levnou dopravu, můžete výrazně ušetřit.

Připravili jsme si pro Vás tip, jak se dostat do Londýna levně v termínu od 25. 7. 2012 do 30. 7. 2012. Let se uskuteční s nízkonákladovou společností Ryanair. Během letu sice nenabízí žádný komfort, úspora financí za letenku Vám však může ušetřit peníze třeba na nějaký pěkný suvenýr z cest. Letadlo Ryanair do Londýna létá z Brna a na místě je za několik málo minut přes hodinu.

Letiště Stanted, kam Ryanair létá je vzdáleno přibližně 40 minut od Londýna. K dopravě do centra můžete využít vlak, na který máte s letenkami od Ryanair slevu. Přesto se vyplatí využít spíše autobus, který je všeobecně levnější. Opravdu výhodná je společnost EasyBus, kde stojí lístek přibližně 60Kč (pro porovnání: za vlak byste zaplatili 500 Kč bez slevy).