Legoland

Zájezd do Legolandu

18.7.2014 9:58 - kategorie:

Zatímco v České republice byste hledali jakýkoliv zábavní park, který by měl nějakou úroveň marně, v sousedním Německu a dalších státech máte o zábavu postaráno. Tentokrát se zaměříme na Legoland, který je vhodný především pro návštěvu s dětmi.
V Evropě nalezneme celkem tři Legoladny – v Anglii, Dánsku a Německu. Přičemž dosažitelné jsou pro české občany Legolandy v Německu a Dánsku.

Legoland Deutschland – Gunzburg, Německo

Legoland Deutschland
© Legoland Deutschland – -donald- pod CC

Německý Legoland byl otevřen v roce 2002 a nabízí zábavu především pro mladší návštěvníky. V areálu parku najdete LEGO MINILAND, který se skládá z miniatur jednotlivých německých staveb. V parku se nacházejí i adrenalinové zábavní atrakce, takže o zábavu máte postaráno.

Doprava

Günzburg leží nedaleko města Ulm a je dosažitelný i z Norimberka a Mnichova.
Autem se dopravíte po dálnici z Prahy až přímo k Legolandu za 4 a čtvrt hodiny. Celková vzdálenost je 470 km.
Autobusy Student Agency a DB Vás dopraví do Mnichova už za 490 Kč, odtud můžete pokračovat vlakem – EC jede do Günzburg hodinu a při koupi online zaplatíte 19 €.
Vlak jede na trase z Prahy kolem 6 hodin. Buď můžete využít kombinace s IC busem nebo cestovat jen vlakem. Pak by se Vám mohl hodit návod na levné cestování po německých železnicích, který najdete zde.

Praktické informace

Přes léto je park otevřen od 10:00 do 20:00, v ostatních měsících je otevírací doba zkrácena do 18:00, o víkendech 19:00.
Základní vstupné je 40,5 € pro dospělou osobu, slevu až 10 € získáte, pokud si lístek zakoupíte dopředu přes internet. V nabídce jsou také výhodné rodinné vstupenky.

Legoland na Slevomatu

Poměrně zajímavou cenu nabízí některé cestovní kanceláře na zájezdech do Legolandu. Z Prahy se ceny ve slevových akcích pohybují kolem 1 200 Kč za zpáteční jízdenku se vstupenkou do parku, což vůbec není špatná cena. Jako důkaz se můžete podívat na tuto již skončenou akci.

Legoland Billund – Dánsko

Legoland Billund
© Legoland Billund pod CC

Největší a nejznámější Legoland se nachází v dánském Billundu. Park je rozdělen do celkem 9 částí a své návštěvníky vítá už od roku 1968. Je tedy výrazně větší než jeho německý sourozenec a nabízí tak mnohem víc atrakcí a zábavy.

Doprava

Pokud se rozhodnete pro cestu autem, tak počítejte s 9 hodin dlouhou cestou přes celé Německo. Z Prahy najedete celkem 900 km.
Doprava do Billundu je komplikovanější. Zatímco do Hamburku se dostanete vlakem celkem pohodlně, následující spojení do Billundu už je komplikované a proto doporučujeme vyrazit autem.
Zajímavou alternativou může být pro obyvatele jižní Moravy a Slovenska letecké spojení Budapešť – Billund, které nabízí Ryanair. Letenky koupíte už za 750 Kč v jednom směru. Pokud jste příznivci cestování a chcete si výlet do Billundu zpestřit tak můžete využít i spojení s přestupem z Prahy přes Miláno – ceny opět startují na 750 Kč za jednosměrnou letenku.

Praktické informace

V červenci a srpnu je park otevřen od 10 hodin ráno do 9 hodin večer, respektive 9. V ostatní měsíce je otevírací doba zkrácena do 18 hodin.
U brány zaplatíte za vstup 309 DKK, což je asi 1 137 Kč, pokud koupíte lístek dopředu, počítejte s cenou 263 DKK, tedy asi 968 Kč.