Kolik na Vás vydělá cestovka? Až 200%!

16.10.2013 11:09 - kategorie:

Napadlo Vás někdy, kolik na Vás vydělá cestovka v případě jedné osoby a jediného zájezdu? Zkusili jsme si najít standardní zájezd od jedné z českých cestovních kanceláří. Ten samý jsme si našli také na stránkách, kde si můžete koupit letenku a ubytování zvlášť. Výsledky porovnání naleznete v tomto článku.

Jako modelový příklad jsme si vybrali ze zájezdů nabízených několika cestovními kancelářemi. Konkrétně se jedná o týdenní pobyt na řeckém ostrově Rhodos. Termín byl zvolen na 11.9.2011-18.9.2011. V tomto období se pohybují ceny zájezdů cestovních kancelářích již v rozumných hladinách a na Rhodosu je stále velmi krásné počasí.

Vybrali jsme zájezd s leteckou dopravou z Brna a ubytováním s polopenzí. Výsledek vyhledávání můžete najít na následujících obrázcích.

Cena zájezdu pro jednu osobu je cestovní kanceláří stanovena na 15 690 Kč.

Stejný zájezd – tedy letenku i ubytování jsme nalezli také na dvou dalších portálech. Levné letenky ČSA Holidays, se kterými je výše uvedený zájezd zajištěn lze zakoupit na stránkách Student Agency:

Stejná letenka jako v zájezdu tedy stojí 2990 Kč pro jednu osobu včetně všech příplatků. Velmi úsměvně tedy působí detail zájezdu, kde cestovka uvádí, že za povinné letištní a palivové příplatky se platí celkem 3800 Kč. Námi uvedená letenka je navíc prodávána již zprostředkovatelem, proto lze předpokládat, že její původní cena pro cestovní kancelář bude ještě o třetinu levnější.

Zbývá tedy najít stejný hotel s polopenzí, který nabízí také cestovní kancelář. Filerimos Hotel s polopenzí jsme našli na stránkách anglické cestovní kanceláře Alpharooms, která prodává ubytování i pro našince:

 

Jak je vidět z obrázku výše, dvojlůžkový pokoj vyjde na 403 €, což je 10 000 Kč, pro jednu osobu tedy 5 000 Kč.

Celkem nás tedy vyjde ten samý zájezd na 7 990 Kč, což je polovina toho, kolik bychom zaplatili u cestovní kanceláře.

Opravdu chcete cestovkám platit dvojnásobek?