Kodaň, hlavní město Dánska – užijte si kouzlo severu

16.10.2013 11:04 - kategorie:

Objevte tajuplné kouzlo severu a dotkněte se mořské panny v největším skandinávském městě, Kodani.  S naším tipem zjistíte, jak se dostat letecky do Kodaně a ještě ušetřit.

Kodaň, hlavní město Dánského království je krásné město s typickou atmosférou skandinávské metropole na pobřeží moře. Od roku 2000 je Kodaň propojená mostem se švédským městem Malmö. Město láká bohatým kulturním životem, příjemnými zákoutími starého města, zámky a malými muzei.

Město Kodaň je obecně považováno za město s nejvyšší životní úrovní a nejšetrnější k životnímu prostředí.

Malá mořská víla, muzeum rarit a další zajímavosti ve městě

Stejně jako ostatní evropská města mají svůj symbol, pro Kodaň je to socha Malé mořské víly. Postava z pohádkové knihy Hanse Christiana Andersena je tak oblíbená, že se říká: „Kdo nemá foto s Malou mořskou vílou, jakoby v Kodani ani nebyl“.

Pokud máte pohádky pana Andersena, který je v Kodani také pohřben, můžete vyrazit do Muzea pohádek Hanse Christiana Andersena. Najdete zde autorovu pracovnu i expozice s nejslavnějšími pohádkami. Pobaví Vás Císařovy nové šaty, Sněhová královna i již zmiňovaná Malá mořská víla.

Muzeí je ve městě opravdu hodně. Za zmínku stojí například: Dánské židovské muzeum, Geologické muzeum nebo muzeum národního umění Arken. Raritou Kodaně je muzeum rarit, nazvané Ripley’s Believe It or Not! Jsou zde vystaveny neobvyklé věci, jako například miniaturní obrázky viditelné pod mikroskopem nebo tele se šesti nohama.

Protože Kodaň leží v nížině, vyniknou zde nádherné zámky, rozprostřené po jejím okolí. V zámku Amalienborg sídlí královská rodina. Zámek je obrovským komplexem několika budov, postavených v rokokovém stylu. Mezi další oblíbené památky patří renesanční zámek Rosenborg, kulatá věž Rundetarn nebo zábavní park Tivoli.

Levně do Dánska

Velmi levné letenky do Kodaně nabízí německá společnost AIR BERLIN. Za zpáteční letenky zaplatíte částku 89,86 € (v aktuálním kurzu přibližně 2300 Kč). Odlet je naplánován na středu 22. 8. 2012 v 17:05 z Prahy. Cesta zpět proběhne o týden později, ve středu 29. 8. 2012. Letadlo AIR BERLIN opustí kodaňské letiště ráno v 6:10.