Kanárské ostrovy v prosinci

11.9.2014 21:35 - kategorie:

Kdo by nechtěl utéct zimním plískanicím a nízkým teplotám? Šedivá obloha a chladný vítr, tak to u nás většinou vypadá na začátku prosince, co takhle užít si na podzim ještě trochu sluníčka a tepla? Z Německa na Kanárské ostrovy tam i zpět za necelých 86 EUR, Tenerife volá.

Tenerife se přezdívá „ostrov věčného jara“, ze všech Kanárských ostrovů je největší a celoročně je zde příjemné klima. O Tenerife se říká, že je to takový mikrokontinent, je tady vše od lesů, banánových plantáží, exotických pláží, vysokých hor se zasněženými vrcholky a úchvatné vulkanické krajiny. Na ostrově je rovinaté pobřeží i vysoké útesy a hory.

Jeden ostrov – mnoho možností

Z německého Memmingenu doletíte na letiště Tenerife Sur (jižní letiště), pak už je na vás, jaké letovisko si vyberete, rozhodně byste ale neměli minout města Santa Cruz de Tenerife, druhé největší město souostroví, a La Laguna.

Z letiště Tenerife Sur je to blízko do nejnavštěvovanějších letovisek na jihu ostrova, Los Cristiano, El Médano a Las Galletas. Ubytování na Tenerife uspokojí všechny turisty, jak ty náročné, tak ty, kteří rádi využijí venkovské stavení s kouzelnou domácí atmosférou.

Aktivní dovolená i relaxace na Tenerife

Vyznavači aktivní dovolené určitě návštěvou Tenerife neprohloupí. Cyklistika, lezení po skalách, jízda na koni, golf, windsurfing a potápění, procházky do přírody. Ideálním cílem aktivních turistů je největší národní park Španělska Teide, který leží právě na Tenerife, zabírá víc jak 35 % plochy ostrova. Méně zdatným nabízí příjemné procházky, sportovněji založeným náročnější výšlapy i celodenní tůry. Náročnost tras poznáte podle barevných značek.

V národním parku Teide se nachází i nejvyšší hora Španělska Pico de Teide s 3 718 metry. Vrchol je vulkanického původu, ještě dnes z ní vytéká láva, a tak nabízí nevšední podívanou. Skoro až na vrchol vede lanovka, lístek pro dospělého stojí 24 EUR, pro děti 12 EUR.

Navštivte Santa Cruz de Tenerife a La Laguna

Santa Cruz de Tenerife je hlavním městem ostrova, bydlí tu přes 220 tisíc obyvatel. Symbolem města je Parque Gacia Sanabria, největší městský park Kanárského souostroví, jistě ideální místo pro romantické procházky. Na největším náměstí Plaza de España si můžete odpočinout u velkého umělého jezera. Náměstí bylo vybudováno na místě původní pevnosti Castillo de San Cristobal určené k obraně ostrova proti pirátům, dnes jsou v tunelu pod náměstím vidět stěny staré pevnosti.

Nejdůležitějším kostelem Santa Cruz de Tenerife je Iglesia de la Concepción s pozoruhodnou zvonicí a oltářem.

Sedm kilometrů od Santa Cruz de Tenerife se nachází Playa de Las Teresitas. Zajímavé je, že tato 1,6 km dlouhá pláž je uměle vytvořená a má světlý písek dovežený ze Sahary, zatímco ostatní pláže na Tenerife mají písek tmavý.

Město La Laguna

Přestože jste na ostrově, můžete navštívit i vnitrozemí, nejen pobřežní letoviska. V kopcovité krajině leží La Laguna obklopena banánovými plantážemi. Starobylé město má spoustu domů ze 17. a 18. století, sochy, šlechtické paláce a kostely, samotné historické centrum Casco Antiquo patří do světového dědictví UNESCO. Mezi nejznámější kostely, které můžete navštívit, patří novorenesanční kostel Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción se zajímavou kamennou věží a katedrála Nuestra Señora de los Remedios a další.

Nedaleko La Laguna se nachází také park Parque del Drago, ve kterém rostou zvláštně vyhlížející stromy Drago.

Doprava

Zpáteční letenky z Memmingenu na letiště Aeropurto de Tenerife Sur jsou k mání za 86 EUR, rezervujte si je u společnosti Ryanair.

Vybíráme například tento termín

Ostatní termíny jsou také levné, ale mohou se o pár set prodražit, všechny lety nejsou za stejnou cenou jako zde uvedený příklad.

Do Memmingenu se dostanete autem za 3 hodiny. Dojeďte do Mnichova a pak po dálnici E54.

Z letiště na Tenerife se do hlavního města Santa Cruz de Tenerife dostanete busem č. 111 za 8 EUR. Za cestu mezi Santa Cruz de Tenerife a La Laguna zaplatíte 3 EUR (bus č. 102).