Jak strávit Valentýna? Co třeba na 5 dní v Miláně za 2650 Kč!

16.10.2013 10:37 - kategorie:

Jste zamilovaní až po uši a chce se Vám létat? Odleťte na svátek svatého Valentýna se svou láskou do slunné Itálie. Na křídlech lásky to možná nepůjde, ale s nízkonákladovou leteckou společností Ryanair Vám cesta potrvá pouhou hodinu, a to za bezkonkurenční cenu 500 Kč. Oslavte svátek zamilovaných v Miláně.

Jen málo lidí ví, že svatý Valentýn a s ním spojený svátek zamilovaných pochází z Itálie. V minulosti se při této příležitosti konal v Miláně „jarní festival“ pod širým nebem. V tu dobu se mladí shromažďovali v parcích, četli básně a poslouchali romantickou hudbu. Pro mnoho lidí je tento svátek i v současnosti znamením, že mají dát svým blízkým najevo svou náklonnost a navracejí se k těmto zvyklostem.

Jak v Miláně oslavit Valentýna? Dejte si pravou itaskou pizzu ve tvaru srdce!

Možností se nabízí mnoho. Milán přímo vybízí k romantickým procházkám, výletům do antické historie, posezením v pravých italských restauracích, útulných barech a kavárnách provoněných kořením a kvalitními víny. Místní restaurace nabízí klientům výhodné valentýnské meny a nápadité pochoutky, jako například tradiční italskou pizzu ve tvaru srdce. V nabídkách hotelů se objevují romantická ubytování plná přepychu, růžových lístků a šampaňského.

Celoročně je možné navštívit velké množství zajímavých míst i starobylých památek. Jedno z nejbohatších měst je centrem módy, stylových obchodů, restaurací a módních návrhářů. Říká se, že navštívíte-li Milán a vynecháte náměstí Giuseppe Garribaldiho, jako byste tam ani nebyli. Jistě Vás okouzlí Sforzova citadela, ve které se v současnosti nachází díla takových umělců, jakými byli Michelangelo, Leonardo da Vinci a další… A co teprve náměstí Piazza del Duomo, které disponuje krásnou gotickou katedrálou. Vezměte svou lásku na nákupy, nejproslulejší módní značky, jako jsou Gucci, Louis Vitton nebo Prada na Vás čekají přímo uprostřed Galerie Vittorio Emanuele II, která spojuje náměstí u katedrály s náměstím Piazza de Scala. Jste milovníky opery? Pak byste neměli vynechat jeden z nejslavnějších světových operních domů honosícím se na tomto náměstí – La Scala.

VĚDĚLI JSTE, ŽE…

  • V Miláně sídlí dva vrcholné evropské fotbalové kluby – AC Milán a Inter Milán.
  • V centru Milána se nachází nejvyšší mrakodrap Itálie s názvem Pirelli.
  • Miláno je domovem jedné z nejznámějších oper světa jménem La Scala.

Jak se nejrychleji dostat do Milána za co nejméně peněz? Objednejte si letenky!

Vyrazíte-li do Milána hned na několik únorových dní, našli jsme pro Vás velice výhodné letenky. Nízkonákladová letecká společnost Ryanair nabízí akční letenky již od 500 Kč. Rozhodnete-li se pro návštěvu Milána s dotykem Valentýnské romantiky od 13. do 17. 2. 2012, zaplatíte za zpáteční letenku z Bratislavy pouhých 20 Eur, což je v přepočtu podle stávajícího kurzu 500 Kč.

Letenky super, ale kde se výhodně a stylově ubytovat?

I ubytování je různorodé a nabízí spoustu variant od nejluxusnějších hotelů po laciné ubytovny. Jedním z příjemných hotelů dostupných za velice příznivou cenu je i Hotel Nettuno v srdci Milána. Cena hotelového pokoje pro osobu činí 21 Eur/noc. Jedna osoba tedy za 4 noci zaplatí pouhých 84 Eur, což podle stávajícího kurzu činí přibližně 1150 Kč. Snadno si pak můžete spočítat, že Vaše valentýnská dovolená Vás může stát pouhé 2650 Kč.