Island – písně ledu a ohně v nádherné zemi

16.10.2013 10:33 - kategorie:

Fascinuje Vás krásná a divoká příroda? Toužíte po dobrodružství? Propadli jste seriálu HBO Hra o Trůny a chcete vidět nádherný ostrov Island na vlastní oči? Přečtěte si náš tip na cestu na Island a ušetřete za cestu!

Island – led a oheň v objetí

Island je malý stát na stejnojmenném ostrově ležícím v Atlantickém oceánu. Hlavním městem je Reykjavík, který je zároveň nejzápadněji a nejseverněji položeným městem na světě. V překladu znamená Reykjavík „kouřová zátoka“.

Reykjavík byl založen Vikingy v roce 874. Dominantou města je katedrála Hallgrímskirkja, která je se svou výškou 75 metrů nejvyšší budovou ve městě.

Pokud přijedete na Island, okamžitě si začnete užívat pocit volnosti. Všude je spousta prostoru, a i když v Reykjavíku bydlí 60 % obyvatel, nikde není přeplněno. Island je jedinečný, drsný, a přesto přívětivý.

První, co v Reykjavíku určitě pocítíte, je chladné počasí. Celý rok je na ostrově většinou stejná teplota okolo 10 °C. Právě proto místní i turisté velice oceňují horké prameny, které jsou zde díky sopečné činnosti. Ohřát se můžete v mnoha termálních koupalištích. Horké prameny místní využívají však nejen ke koupání, ale i k vyhřívání bytů a chodníků ve městě.

Díky ledovcům, ledovcovým jezerům a sopkám, které se nachází mnohdy jen kousek od ledové krásy, je Island zemí, kde jsou led a oheň v naprostém souznění. Divoké přírody využívají často také filmaři. Natáčelo se zde již mnoho filmů a seriálu. Nedávno například stále populárnější Hra o trůny.

Co vidět a kam zajít?

Na Islandu si užijete každou minutu svého pobytu, nudy se bát určitě nemusíte.  Přesto jsme si pro Vás připravili několik zajímavých tipů na výlety.

  • Největší termální pramen v Evropě – jmenuje se Deildartunduhver a teplota jeho vody je neuvěřitelných 97 °C.
  • Nejvyšší gejzír Islandu a zároveň světa, gejzír Geysir.
  • Landmannalaugar – barevné hory umístěné ve vnitrozemí ostrova. V této krajině najdete vše – lávové proudy, sněhová pole i zelenající se louky.
  • Jökullsárlón – ledovcová laguna. Její krásu můžete objevovat z lodičky, kterou Vás místní rádi provezou.
  • Termální koupaliště Modrá laguna – je to nejznámější a nejspíše i nejkrásnější plovárna na světě. Svojí krásně teplou vodou Vás zahřeje v chladném počasí ostrova.

Levně na Island

Považujete cestu na Island za něco, co si lze jen těžko dovolit? Dovolte, abychom Vás vyvedli z omylu. Letenky jsou sice o něco dražší, my jsme pro Vás ale našli způsob, jak na nich lze výrazně ušetřit.

Jako vždy, základem je nevybírat si letenky přímo z České republiky. Ušetříte tak až několik tisíc. Nejlevnější letenky do Reykjavíku jsou z Londýna. Zpáteční letenka (cesta do Reykjavíku a zpět) stojí 238 € (přibližně 6 100 Kč). Do Londýna se můžete pohodlně dostat některou nízkonákladovou společností. My jsme pro Vás vybrali Wizz Air, kde za obě letenky zaplatíte 1888 Kč.  Celková cena je tedy 7988 Kč.

A jaký je plán cesty?

Odlet je naplánován na 22. 6. 2012 v 19:30 z Brna se společností Wizz Air. Z Londýna do Reykjavíku Vám to poletí v neděli 24. 6. 2012 ve 23:25 se společností Iceland Express.

Zpáteční let započne v Reykjavíku ve středu 11. 7. 2012 v 9:00 a letadlo Wizz Air z Londýna do Brna odlétá ten samý den v 15h.