Exotický podzimní týden na Kanárech za 4 990 Kč

16.10.2013 10:25 - kategorie:

Nemáte rádi podzimní sychravé počasí? Unikněte z českých plískanic a vyzkoušejte si, jaké je zažít na konci listopadu teploty přes 20°C. Díky výhodné poloze Kanárských ostrovů nedaleko pobřeží severozápadní Afriky se průměrná teplota po celý rok pohybuje mezi příjemnými 18°C až 25°C, což v podzimních a zimních měsících láká značné množství turistů. Turisty odrazuje od takovéto dovolené především vysoká cena. My Vám nyní dokážeme, že lze na Kanárské ostrovy cestovat i levně.

Nejdříve něco ke Kanárským ostrovům

Souostroví Kanárské ostrovy se skládá ze 7 menších ostrovů a jsou autonomní součástí Španělska. Nachází se v Atlantickém oceánu zhruba 100 km od marockého pobřeží. Nazývají se ostrovy mnoha tváří, ve kterých najde zalíbení široké spektrum turistů. Příroda je zde velmi malebná a pestrá. Najdete zde písečné duny, palmové oázy i sopečnou měsíční krajinu, ovšem zvláštností je i místní černý písek. Na území těchto ostrovů se také navíc nachází i 4 národní chráněné parky. Místní obyvatelstvo, původem ze severní Afriky, osídlilo ostrov již před 2000 lety před naším letopočtem. Z této doby pochází místní historické a starobylé památky. Ostrovy těží samozřejmě z drtivé většiny z cestovního ruchu, ale pěstují se zde i banány, palmový olej a tabák. Podstatný vliv na HDP Kanárských ostrovů má vývoz ryb a plodů moře. Především díky obrovskému množství a zájmu turistů, kteří se sem celoročně sjíždí, mají zde hojné zastoupení zábavné parky, kluby, bary a golfová hřiště.

Teď už k samotné dovolené

Na Kanárské ostrovy je vhodné se vydat letecky. S nabídkou nejvýhodnějších letenek přichází na trh společnost Ryanair. Pro naši dovolenou jsme zvolili termín od 18. do 25. listopadu, v rámci kterého zpáteční letenka vychází na neuvěřitelných 126 Euro, což je pouhých 3 150 Kč. Letadla této společnosti však létají pouze z Bratislavy.

Ubytování si můžete zarezervovat na webu http://www.alpharooms.com

V našem termínu jsme našli ubytování v malém příjemném hotelu za pouhých 147 Euro na 7 dní pro dvě osoby. Nachází se přímo u pláže, je vybaven velice útulnými pokoji a vlastní koupelnou na pokoji. Cena vyjde za jednu osobu na týden na 75 Eur. Jeden den ubytování v hotelu Vás tedy vyjde na pouhých 10 euro za noc. Levnější ubytování není možné sehnat ani u tuzemských hostelů s nižší úrovní.

Spočítejte si, kolik by Vás stála dovolená u cestovní kanceláře. Většina zájezdů v tomto termínu u různých cestovních kanceláří neklesne pod 20 000 Kč za týden s polopenzí. Samozřejmě je náš tip beze stravy, ale když si započtete náklady za stravu a pití, které jsou individuální, nepřekročíte částku 8-10 000 Kč za osobu a stále jste na polovině částky, kterou byste věnovali cestovce. Zažijte svou dovolenou snů za pár kaček.