Europark Německo

15.5.2014 14:20 - kategorie:

Europapark je jeden z nejkrásnějších a největších zábavních parků v Evropě. V případě, že tento zábavný park navštívíte přes letní sezónu, na jeho užití vám jeden den stačit nebude. Najdete ho v německém městě Rust při Freiburgu, blízko francouzských hranic a města Štrasburk. V areálu, který má rozlohu 70 hektarů, najdete mnoho atrakcí pro milovníky adrenalinové zábavy, ale na své si přijdou i malé děti i návštěvníci, kteří adrenalinové atrakce příliš nemusí.

Aktuální informace a ceník pro rok 2014

  • Adresa: Europa-Park-Straße 2, 779 77 Rust near Freiburg
  • Email: info@europapark.de
  • Web: www.europapark.de
  • Email: info@europapark.de
  • Tel: (+49) 0 18 05 / 77 66 88

Europa-park vstupné

Děti do 4 let zdarma
Děti 4 -11 let 36 EUR
Děti v den narozenin (do 12 let včetně) zdarma
Dospělí 41 EUR

Jak se do Europa parku dostat

Pro cestu do zábavního parku bude nejjednodušší zvolit vlastní dopravu – autem. Z Prahy cesta trvá cca 5,5 hodiny a dlouhá je 620 Km. Na mapě níže je znázorněna nejrychlejší a nejkratší cesta z Prahy do Europa-parku.

autem do europa-parku

Nejlepší atrakce Europa-parku

Při výběru atrakcí si návštěvník každého věku vybere to své. Od nejmenších (dětský svět pro děti do 8 let) až po adrenalinovou horskou dráhu Silver Star pro nejnáročnější. Na zážitek ze 73 metrů vysoké otáčivé a vlnící dráhy, po níž se střemhlav 3 minuty řítíte více než 130 kilometrovou rychlostí nezapomene asi žádný odvážlivec.

O trochu mírnější je Eurosat, který zvenčí vypadá docela nevinně, protože kabinky jezdí po vnitřních stěnách velké stříbrné konstrukce. Na Eurosat se ale budete řítit v naprosté tmě a cestou si užijete i mnoho zvukových efektů, které se budou mísit s křikem ostatních návštěvníků. Jedná se o simulaci cesty kosmickou lodí, ale hvězdy a mlhoviny kolem sebe si jen s těží během 3 minutového „letu“ všimnete.

Pokud vám je během letního dne příliš teplo, spolehlivě vás zchladí Atlantica Super Splash, což je zmenšená replika středověké zaoceánské lodě. Na ní vás nejprve vytáhnou „couváním“ na vysokou konstrukci a potom poletíte, téměř volným pádem, nadvakrát dolů do velkého bazénu. Je dobře si tuto atrakci dopředu okouknout a zvážit, které místo si k sezení vyberete.

Uvedli jsme zde pouze ukázku z mnoha atrakcí Europa-parku, kde jich naleznete více než 100. Na oficiálních stránkách zábavního parku můžete nalézt kompletní seznam atrakcí.