Dámská jízda v Drážďanech!

15.10.2013 14:40 - kategorie:

Léto pomalu přichází a s ním i doba výletů a obnovy šatníku. Co takhle vyrazit na příjemnou dámskou jízdu spojenou s prohlídkou krásného města a nákupy v Drážďanech? Mrkněte na náš dnešní tip a zjistěte, jak se tam dostanete co nejlevněji!

Pohádkově krásné Drážďany

Město Drážďany protkané nezapomenutelnou pohádkovou atmosférou je jako stvořené pro pořádnou dámskou jízdu! Leží na řece Labe a návštěvníci jej často nazývají „Florencie na Labi“. Hlavním lákadlem města, které bylo proslaveno jako lázeňská a královská rezidence, je Zwinger. Jedná se o velký komplex muzeí a obrazáren. Najdete zde i známou Sixtinskou madonu od mistra Rafaela.

Kousek od Zwingeru narazíte na Saskou státní operu, vystavěnou v novorenesančním stylu a nedávno restaurovaný drážďanský zámek.

TIP!

  • Sixtinská madona letos slaví 500 let své existence a Zwinger otevírá od 26. 5. 2012 do 26. 8. 2012 jubilejní výstavu. Vstupné je 10 € (250 Kč). Děti do 16 let zdarma.
  • Drážďanský zámek leží přímo v centru a za 10 € získáte vstupenku k prohlídce zámku a zároveň na všechny výstavy.
  • Jízdenku Labe – Elbe můžete využít i na MHD v Drážďanech

Elbe Park, Prager Strasse, Königstrasse – ráj nakupování

Značky jako New Yorker, Pimkie, Orsay, H&M, Camaieu, TK Maxx, Levi’s, Salamander nebo Peek&Cloppenburg na Vás čekají na známých drážďanských ulicích Prager Strasse a Königstrasse. Ulice Königstrasse Vám nabídne občerstvení ve vyhlášených restauracích a exkluzivní butiky. Na Prager Strasse leží vyhlášené nákupní centrum Karlstadt.

Oblíbeným nákupním místem v Drážďanech je i Elbepark . V současnosti je největším a nejmodernějším nákupním centrem v Drážďanech. Na ploše 1,4 km zde navštívíte 180 obchodů.

Užijte si dámskou jízdu levně a ušetřete

Při cestě do krásných Drážďan využijte nabídky Českých drah na jízdenku Labe – Elbe. Tato jízdenka nabízí výhodné cestování mezi stanicemi Ústí nad Labem a Drážďany. Jedna osoba za zpáteční jízdenku zaplatí 200 Kč. Pokud Vás pojede víc, je cena ještě výhodnější. Pro 2-5 osob je cena zpáteční jízdenky celkem 400 Kč. Při maximálním počtu Vás celá cesta vyjde na 80 Kč/osoba.

Pokud pojedete například z Prahy, je výhodné si z Prahy do Ústí nad Labem koupit zpáteční skupinovou jízdenku. Za pět lidí zaplatíte 870 Kč, což vychází na 167 Kč/osoba.

Cena celkem za vlak Vás vyjde na 167 Kč + 80 Kč = 247 Kč.