Chyťte si večeři v lázeňském městě Kudowa

15.10.2013 14:37 - kategorie:

Hledáte zajímavý letní víkendový tip? Co takhle spojit dobrodružství, historii nebo nákupy s výborným kulinářským zážitkem? Lázeňské město Kudowa nabízí všeho dostatek. Užijte si letní víkend kousek od českých hranic!

Kudowa

Město Kudowa – Zdrój (Lázně Kudowa) je jedním z nejstarších lázeňských míst v Evropě. Leží v jihozápadním Polsku poblíž českých hranic a nedaleko města Náchod. V lázních se léčí onemocnění srdce a oběhového systému.

Nejstarší částí města je Czermna s historií sahající do 16. století. V Czermne se nachází i kaple a kostnice.  Interiér je vyzdoben třemi tisíci lebkami. Vedle kostnice najdete i muzeum pod širým nebem, které Vám představí lidová řemesla a ptačí zoo.

Pokud v Kudowě plánujete zůstat více dní, můžete se osvěžit v místním aquaparku, podívat se do Muzea Žab nebo navštívit Stolové hory. Stolové hory jsou jedinými tabulovými horami v Polsku. Z vyhlídky se můžete pokochat krásou okolních českých i polských hor.

Po dni ve skalách či muzeu si můžete příjemně odpočinout v místních Lovištích pstruhů. Jedná se o rybářské restaurace, které návštěvníkům nabízí možnost ulovit si k večeři vlastní rybu. Majitelé Vám poskytnou návnadu i prut. Rybu si můžete nechat zabalit domů, nebo si ji vychutnat připravenou od mistra kuchaře, což zaručeně doporučujeme. Příjemné posezení v zelených zahradách restaurace a skvěle ochucená ryba Vám připraví zážitek, na který jen tak nezapomenete. Na lov ryb můžete vyrazit od jara až do podzimu.

Jak se dostat do Kudowy?

Lázeňské město Kudowa leží pouhých 7 kilometrů od města Náchod. Z Náchoda se do Kudowy dostanete pohodlně autobusem za 15 minut. Do Náchoda z Prahy, Brna nebo Olomouce Vás doveze autobus i vlak.