Burčákový festival 2014

28.7.2014 13:47 - kategorie:

Patříte mezi milovníky dobrého vína a burčáku především? Pak byste si neměli nechat ujít jubilejní 10. Burčákfest ve Znojmě od 26.9. do 27.9. 2014. Festival vína a burčáku se bude konat v rozsáhlém areálu Louckého kláštera ve starých sálech, ve sklepích i ve venkovních prostorech v příjemném prostředí na břehu Dyje.

Co vše můžete ochutnat?

Hlavním hřebem je samozřejmě burčák a to hned 4 druhy od firmy Znovín Znojmo, neoddělitelnou součástí jsou však i ochutnávky Sauvignonů, Tramínů, Ryzlinků a dalších odrůd vín Znovínu.

Pořadatelé nezapomněli ani na bohaté kulinářské zážitky, připraveny budou rybí a drůbeží speciality, moravské klobásy, valašské frgále, domácí bramboráky nebo prase na rožni.

Šlapání vína

Do festivalu burčáku se můžete dokonce i aktivně zapojit, jde o šlapání hroznů bosýma nohama, účastnit se ale můžou jen dívky. Ke šlapání je nutné se registrovat, stačí napsat od 1.9.2014 na email info@znovin.cz. Účastnice budou uvedeny na etiketě šlapaného vína, které bude v prodeji příští rok.

Hudební program

Burčákové hody zpestří i řada hudebních skupin. V pátek 26.9. 2014 se můžete těšit na skupinu Eddie Stoilow nebo na cimbálovku Antonína Steklíka.

V sobotu budou připraveni na scénu Eminent, Javory Beat a středověká hudba Gnomus.

Nebudou se nudit ani Vaše děti, Merlinův svět při vstupu u plovárny Louka nabídne ratolestem spoustu atrakcí.

Ubytování

Pro velký zájem o ubytování doporučuje pořadatel stanové městečko přímo u Louckého kláštera. Pozor, ubytování je možné pouze po předešlé registraci.

Registrace

 

Ceny v kempu jsou následující 

osoba/noc – 100 Kč

auto/stan – 70 Kč

dítě 6-15 let – 50 Kč

 

Alternativou stanového městečka je spousta místních hotelů nebo penzionů, pro ilustraci:

 

Webové stránky burčákového festivalu burcakfest.cz