Brusel – ráj pro milovníky piva a čokolády

15.10.2013 14:05 - kategorie:

Čím více se blíží léto, tím rychleji se probouzí cestovatelé a jejich touha poznat nová města a místa. A co Vy, patříte mezi ně? Pokud ano, nechte se inspirovat našim dnešním tipem – rozhodně neprohloupíte. Neváhejte a potěšte své smysly a vydejte se na květnovou cestu do města piva, čokolády, komiksů a čurajícího chlapečka.

Brusel

Brusel je hlavním městem Belgie a současně evropskou metropolí, známou hlavně díky sídlu NATO a institucí Evropské unie. Proto bývá často i označován jako „hlavní město Evropy“.

Brusel je nejen městem významných institucí, ale i městem historickým a proto láká každoročně turisty z celého světa. Asi nejznámějším hmatatelným a na stejném místě stojícím symbolem Bruselu je tzv. „čurající chlapeček“, neboli  Manneken Pis. Sochu najdete na rohu ulic Rue de l’Etuve a Rue des Grands Carmes. Bronzový chlapeček je v Belgii velmi oblíbený. Má nespočetně mnoho oblečků, které obléká při speciálních příležitostech a po čase k němu přibyla i čurající holčička a pes.

Nedaleko od sochy chlapečka najdete i náměstí Grand-Place, které je podle mnohých nejkrásnějším náměstím na světě a je zapsáno do světového kulturního dědictví UNESCO.

Kromě památek je v Bruselu navštěvované také Atomium – budova vysoká 102 metrů, nacházející se v rekreačním parku.  Budova znázorňuje zvětšený model molekuly železa.

Na co ale rozhodně nesmí návštěvník Bruselu zapomenout je ochutnávka vyhlášené belgické čokolády a některého z mnoha druhů belgického piva. Pivo můžete ochutnat světlé, tmavé, bílé i červené.

Víte, že….

  • V Belgii vznikl oblíbený pokrm současnosti – hranolky.
  • Belgie = ráj pivaře. Najdete zde přes 450 značek
  • V Bruselu najdete celou Evropu! V atrakci Mini Europe se nachází přes 300 zmenšených modelů evropských staveb
  • Brusel je město komiksů. Najdete zde muzeum věnované tomuto fenoménu.
  • Cesta do Bruselu

Jak se vydat do Bruselu výhodně a kdy je to nejlevnější?

Ušetřili jsme Vám Vás čas a našli výhodné letenky za Vás. Velmi výhodné ceny letenek jsou z Bratislavy.

Výlet je naplánován od neděle 27. 5.2012 do čtvrtka 31. 5. 2012. Cesta tam i zpět se společností Ryanair. Zpáteční letenku je možné v tuto chvíli pořídit za cenu 31,97 Euro, což je v aktuálním kurzu přibližně 790 Kč.

Trasa Datum a čas odletu
Bratislava – Brusel 27. 5. 2012/14:45
Brusel – Milan 31. 5. 2012/12:10
Milan – Bratislava 31. 5. 2012/18:25