Bari Apulie – poctivá Itálie letecky za 1640 Kč

15.10.2013 13:41 - kategorie:

Nechte se zlákat atmosférou pravé Itálie, lenivou polední siestou, přírodou nedotčenou turismem či křišťálově průzračným mořem a vydejte se poznat historické město Bari v italské Apulii. V červenci si italské prázdniny užijete s letenkami za 1640 Kč.

Bari – v podpatku italské boty

Město Bari je přístavním městem a zároveň hlavním městem stejnojmenné provincie a také oblasti Apulie. Najdete jej v jihovýchodní části státu, ležící na „podpatku italské boty“.

Břehy Bari jsou omývané Jaderským mořem a jeho starobylé uličky zažily mnohé. Z celého města dýchá historie a patrné jsou zde i východní vlivy na architekturu, neboť celá oblast byla krátce pod nadvládou Turecka.

Italský jih je „zaostalejší“ než sever – není tak ekonomicky zdatný a slunce zde vytváří drsné podmínky pro zemědělství. Dá se říct, že je pravým protikladem turismem načichlého severu. Lidé zde dodržují siesty, jsou milejší, vstřícnější a pravděpodobně se s nimi domluvíte pouze v jejich rodném jazyce. Turistů sem sice jezdí mnoho, ale jsou to především Italové, kteří vyrazili k moři, takže nečekejte žádné uctívání návštěvníků z Evropy. Odměnou Vám však bude taková Itálie, jakou chcete zažít – spontánní, temperamentní a maximálně autentická.

I přes velmi suché a teplé počasí si zde pochutnáte na velkém množství ovoce – k dispozici jsou fíky, moruše, granátová jablka, karobové lusky, nebo kdoule.

Čím se pokochat v Bari

Typická atmosféra Bari je tvořená městskými památkami. Pozornost návštěvníků je přitahována především ryzí krásou katedrál Citta Vecchia, Cattedrale di San Sabino a Basilica di San Nicola, postavených v románském slohu. Nádhernou stavbou je rovněž hrad Castel del Monte, vytvořený v době vlády římského císaře Friedricha II. Nedaleko od Bari je k vidění jeskyně Castellana, vytvořená činností podzemních vod.

A co koupání a slunění? Pláže v Bari jsou kamenité, proto se rozhodně vyplatí vzít si boty do vody. Pláže v Bari a celé Apulii nejsou nijak zalidněné a tak jsou ideální pro klidnou dovolenou. Jednou z nejkrásnějších pláží, kde si můžete užít koupání, je promenáda Lungomare Perotti.

Cesta na jih

Velice levné letenky přichystala pro let na Bari společnost Wizz Air. Levné zpáteční letenky do jihovýchodní Itálie je se společností možné pořídit již od 1640 Kč. Dovolená za tuto super cenu je naplánovaná na období od 17. 7.2012 do 24. 7. 2012. Detailní rozpis odletu a příletu si můžete prohlédnout v galerii

Trasa Datum a čas odletu
Praha – Bari 17.7.2012 5:30
Bari – Praha 24.7.2012 7:50