Do Barcelony v rytmu flamenca – letecky za 1900 Kč.

15.10.2013 14:46 - kategorie:

Odhalte krásu energického klenotu pyrenejského poloostrova – Barcelony! Vydejte se do Barcelony v jednom z nejkrásnějších měsíců v roce a poznejte její divokost, historické dominanty, kulturní život a temperamentní obyvatele. Dopřejte si květnový výlet s Cestuj levně!

Barcelona

Barcelona je druhé největší město Španělska a zároveň je hlavní město Katalánska. Její břehy jsou omývány Středozemním mořem na severovýchodní straně Španělska. Město má přibližně 1,5 milionu obyvatel a díky blízkosti francouzských hranic je oblíbenější než Madrid.

Srdcem pulzující Barcelony je bulvár Ramblas, který oživuje celé město. Ulice plná zajímavostí a nevšedního dění začíná na náměstí Placa Catalunya a končí u přístavu Rambla. Říká se, že tato ulice je jakýmsi malým městem v Barceloně. Najdete na ní restaurace, kavárny, restaurace, novinové stánky, či butiky, bary, kde se tančí flamenco a také největší obchodní dům ve Španělsku.

Fanoušci fotbalu by v Barceloně neměli zapomenout navštívit Camp Nou, kde sídlí FC Barcelona. Na návštěvníky rovněž čeká celá řada zajímavých muzeí, které vystavují nejrůznější expozice, od Piccasa, až po čokoládu.

Mezi nejznámější Katalánce patří Antoni Gaudí, slavný architekt, který věnoval 38 let svého života stavbě nynější, a stále ještě nedokončené, dominantě Barcelony, chrámu Segrada Familia. Pokud jste zapálení do dějin a historie, navštivte muzeum historie na náměstí Plaza del Rei. Dalším zajímavým místem jsou například loděnice Les Drassanes, které jsou zároveň největší a nejzachovalejší loděnice na světě. Námořní muzeum, které je v nich vybudováno, můžete navštívit celý den. Pokud chcete obdivovat krásy kostelů v Katalánsku, zajisté bude dobrou volbou kostel El Pi, La Mercé nebo chrám Santa María del Mar.

Katalánsko na jaře je nezapomenutelným zážitkem. Počasí je v Barceloně příjemné, teploty vysoké a vy můžete sportovat, odpočívat po kavárničkách nebo si třeba dopřát hodiny typického flamenca.

Zajímavosti

  • Katalánsko je autonomní oblast Španělska a Katalánci rádi demonstrují svoji nezávislost na Španělsku.
  • V Katalánsku je zakázaná korida.
  • Katalánský jazyk je mix španělštiny a francouzštiny s mírnými italštiny.
  • Mezi známé katalánské rodáky patří např. malíři Salvador Dalí a Joan Miró, architekt Antoni Gaudí nebo hudebníci Pau Casals a Lluís Llach.

Jak nejlevněji do Barcelony?

Vydejte se do Barcelony v květnu letecky! Výhodný pobyt v Barceloně si můžete dopřát od 11. 4. 2012 do 18. 4. 2012. Cena letenek pro cestu tam a zpět se pohybuje od 1900 Kč.

Plán cesty

Cesta tam

Trasa Datum/Čas Společnost
Brno – Milan Bergamo 11. 4. 2012/14:05 Ryanair
Milan Bergamo – Barcelona 11. 4. 2012/20:05 Ryanair

Cesta zpět

Trasa Datum/Čas Společnost
Barcelona – Londýn 18. 4. 2012/6:25 Ryanair
Londýn – Brno 18. 4. 2012/15:50 Wizz Air