Adrenalinový bungee výlet na Europabrücke

17.9.2014 21:19 - kategorie:

Chcete trochu rozproudit krev při adrenalinových sportech? Zkusili jste už bungee jumping? Pokud ne, tak vyzkoušejte rovnou ten nejvyšší v Evropě. Ani nemusíte jezdit nikam daleko.

Bungee jumping na Europabrücke

Most Europabrücke je 777 m dlouhý a 192 m vysoký, je to část hlavní cesty mezi západním Rakouskem a Itálií. Europabrücke stojí v Jižním Tyrolsku jenom 7 km od Innsbrucku a přemosťuje údolí, ve kterém leží malé městečko Sillwerk. Europabrücke byl až do roku 1974 nejvyšším mostem v Evropě, pak ho překonal Italský Viadukt blízko Laino Borgo v Kalábrii a nakonec oba převýšil v roce 2004 Viaduc de Millau v jižní Francii.

O Europabrücke se mluví především jako o nejvyšším místu v Evropě, kde si můžete vyzkoušet bungee jumping.

A teď pár dat o tomto extrémním zážitku

  • 100 km/h zvládnete za 2 sekundy
  • doba pádu je 5 sekund
  • vyskočíte z mostu 192 m vysokého
  • lana vás po „dopadu“ vystřelí zpět až do stavu beztíže
  • maximální váha skokana je 105 kg
  • skáče se pouze o víkendu až do 25. října 2014
  • cena skoku je cca 150 EUR
  • cena natočení vašeho skoku je 29 EUR
  • musíte se dopředu objednat

Informace a rezervaci najdete zde www.europabruecke.at

Tyrolský Innsbruck

Proč si výlet nezpříjemnit ještě návštěvou Innsbrucku, který je jen 7 km od Europabrücke? Do hlavního města spolkové země Tyrolska nemusíte jen za zimními sporty, Innsbruck nabízí historické památky a atmosféru bezprostřední blízkosti vysokých hor jako Hafelekar (2334 m) a Serles (2718 m). Přestože má město jen 120 000 obyvatel, dvakrát se zde konaly Zimní olympijské hry.

Při cestě po Innsbrucku vám budou stačit jednorázové jízdenky na autobusy a tramvaje za 1,80 EUR. Výhodná je i Innsbruck Card za 33 EUR, s tou máte 24 hodin zdarma MHD i zdejší musea a atrakce.

Kam se podívat?

Císařský zámek Hofburg

Klasicistní zámek s reprezentačními pokoji, hlavním sálem s portréty dětí Marie Terezie a jejího chotě, dále jsou k vidění císařské komnaty, kaple a přilehlé zahrady.

Schlos Ambras

Další zámek je renesanční Ambras v kopcích nad Innsbruckem. V parku obklopujícím zámek najdete jeskyni Ritterhöhle a umělý vodopád.

Známé ulice Innsbrucku 

Maria-Theresien-Strasse – centrální pěší zóna s kamenným sloupem Annasäule. Stoprocentně si tady vyberete ze spousty kaváren a restaurací.

Herzog-Friedrich-Strasse – hlavní ulice Starého Města, dnes je to pěší zóna, která se na konci rozšiřuje na malé náměstí, kde stojí nejznámější symbol města Goldenes Dachl (Zlatá Střecha). Je to dům, jehož krásně vyzdobená část má střechu z pozlacených měděných desek.

Při procházkách po Innsbrucku jistě najdete spoustu dalších zajímavých míst a staveb, parků a míst pro relaxaci.

Jak se dostat do Innsbrucku

Nejlepší způsob bude doprava autem.

Z Prahy (550 km za 5h 45min): Plzeň – Rozvadov – Řezno – Innsbruck

Z Českých Budějovic (410km za 5h): Dolní Dvořiště – Linz – Salzburg – Innsbruck

Na Europabrücke dojedete autem z Innsbrucku po E45, je to jen 7km.