Vídeň

18.10.2013 10:24 - stát:

Vídeň, někdy také nazývána evropským hlavním městem kultury má mnoho co k nabídnutí. Město hudby zapsané do seznamu UNESCO svojí impozantní architekturou a čistotou ohromí snad každého, kdo toto město navštíví. Kdo se zajímá o historii, je pro něj Vídeň ideálním útočištěm, díky mnohasetletému působení císařské rodiny, připomínají ji překrásné stavby, výstavy a galerie. Toto malebné město je známo také díky geniálním hudebníkům, kteří zde skládali svá díla např. Mozart, Beethoven nebo Schubert.  Nalezneme zde ale i moderní architekturu, stylové hospůdky, bary nebo městské festivaly, které se jistě postarají o Vaši zábavu.

Památky, které stojí za to navštívit

Prater – Zábavný park, který byl založen již Josefem II. Je centrem zábavy i odpočinku a jeho symbolem je obrovské ruské kolo, které se tyčí do výšky 30 metrů.

Zámek Schönbrun – Rakouské snažení o překonání slavného sídla Versailles, bylo postaveno architektem Nicolou Paccasim. Ukrývá v sobě velké množství historie celého Rakouska-Uherska a prohlídky stojí 6-8 euro.

Hofburg – Sídlo rakouského prezidenta, ale také museum, knihovna a vzácná klenotnice jsou jedním z největších turistických trháků Vídně.

Stephansdom – Ve středu historického centra najdete gotickou katedrálu, která nabízí nejen překrásný výhled na celé město z věže s 343 schody, ale i podzemní katakomby.

Zámek Belvedere – Zámecký komplex z 18. Století, se chlubí překrásnými zahradami

Albertina – Komplex, kde najdete velmi bohatou sbírku děl a přiléhá k němu i Augustiánský klášter.