Valencie

Valencie

18.10.2013 11:53 - stát:

Valencie je město ležící na pobřeží Costa del Azahar, což je průmyslová oblast u Valencijského zálivu. Co do počtu obyvatel je Valencie třetím největším městem ve Španělsku. (810 000 obyvatel) a rozloha Valencie je 135 km².

Město leží na řece Turia. Valencie je hlavním městem provincie se stejnojmenným názvem a počet obyvatel i s přilehlými městskými částmi se pohybuje okolo 1,6 milionu obyvatel. Klima ve Valencii je více než příjemné, vzhledem ke středomořským klimatickým podmínkám a také proto je vyhledávanou dovolenkovou destinací.

Město se pyšní krásnými plážemi, zvlněnou rovinou, která dává městu charakteristický ráz, krásnými říčními údolími a borovými lesy v horách. Však také lidé, kteří v tomto městě žijí, jsou náležitě na své město hrdí, ostatně jako všichni Španělé. Nejenže je Valencie město přírodních krás s překrásnými památkami, ale je to také město velmi moderní a dynamicky se rozvíjející s plno krásnými a velmi moderními budovami.

Jedna z věcí, na kterou ovšem za žádných okolností obyvatelé Valencie nedají dopustit je festival  Fallas, který je pro svou divokost, intenzitu a zábavu velmi oblíben. Tyto slavnosti se konají vždy okolo poloviny března. Další ze slavností je například Tomatina, která se koná ve čtvrti Bunol a dalších několik slavností které se ve Valencii každoročně konají, což svědčí o naturelu obyvatel.

Co se památek týče, Valencie v sobě skrývá bohaté dědictví. Monumentální je kupříkladu katedrála Inglesia Mayor, výborné místo pro krácení chvilek ve Valencii je ulice k Radničnímu náměstí Plaza del Pais Valencia, která je plná kaváren, restaurací a obchodů. Jedná se asi o nejrušnější část města. Navíc pohled na samotnou radniční budovu také není k zahození.  Dalšími zajímavými budovami ve městě jsou například chrám Virgen de los Desamparados, Panny Marie Opuštěných, což je patronka města. Poblíž jsou i gotické vojenské stavby Palacio de la Generalitat se dvěma věžemi Quart a Serranoa.

Navštívit lze také rozlehlou městskou tržnici z konce dvacátých let 20. Století, kde je celkem na 8000 metrech plochy umístěno přes 1300 stánků. Prodává se zde takřka vše, ovšem nejvíce budete potkávat stánky s čerstvým pečivem, masem, ovocem nebo sušenou šunkou.  Milovníci muzeí zkrátka také nepřijdou. K dispozici mají například Ústav moderního umění (IVAM) a další.  Fanoušci sportu jistě navštíví místní fotbalový stánek místní FC Valencia pod názvem Mestalla, který je uniká nejen v rámci celého španělského království.

Připomínáme také fakt, že Španělé dodržují svůj pověstný odpolední klid (siestu), to znamená, že v době od 14 – 17 hodin se obchody zavírají. S nimi i banky, kostely a veřejné budovy.