řím

Řím

18.10.2013 9:59 - stát:

Hlavní město Itálie Řím ve kterém žije 4 miliony obyvatel a  rozkládá na ploše 1 500 km2 . Město leží na sedmi pahorcích: Aventin, Celio, Esquilin, Kapitol, Palatin, Quirinal a Viminal. Městem protéká řeka Tiber. Ústí do Tyrhenského moře.

V samém středu města se nalézá jedna z hlavních dopravních cest a tou je Via dei Fori Imperiali, která se nachází ve středu bývalého antického Říma. Také zde najdeme jednu z největších památek Koloseum na Piazza del Colossco. Do kterého se dříve vešlo na 50 000 diváků. Bylo především využíváno ke gladiátorským kláním a hrám. Tato památka se však nedožila v celé své kráse, z kolosea se dochovala pouze malá část. Nedaleko Kolosea se nachází na pahorku Esquilin renesanční kostel sv. Petra v okovech. Jednou z největších domén toho kostela je socha Možíśe od Michelangela, která patří spolu se sochou Davida k jeho nejlepším dílům z jeho tvorby.

Do samého centra antického Říma bylo Forum Romanum podél Via dei Forri Imperali, které se dá nazvat jako jedno z nejvíce navštěvovaných památek samotného Říma. Většina antických památek byla rozebrána a jejich kameny byly použity pro výstavbu novodobých kostelů a paláců. Po levé straně Fora Romana najdeme chrám Antonia a Fastiny, který byl postaven ve 2. století a v 11. století byl přestaven na křesťanský kostel. Poblíž nechal Octavián postavit Chrám Julia Caesara – toto místo se uvádí jako to, kde bylo jeho tělo zpopelněno.

 

Levné ubytování v Římě: Apartmány a hotely nacházející se v centru Řima, blízko metra a nejduležitějších památek jako je Koloseum, Forum Romanum a San Giovanni in Laterano. Dvojlůžkové pokoje už od 55euro, v ceně jsou snídaně a volný přístup na internet.