Poprad

Poprad – Tatry

18.10.2013 10:56 - stát:

Ať už jste milovníky horských túr, lyžování  či jen poklidného pobytu v přírodě určitě vás svým nedotčeným prostředím uchvátí  Slovenské pohoří  Tatry.

Pohoří Tater je součástí Karpat rozkládající se na severu Slovenska nabízející spoustu možností klidného odpočinku i sportovního vyžití. V nabídce naleznete přes 80km upravených sjezdovek s lyžařskými středisky, stejně jako luxusní hotely. Na své si příjdou i milovníci aquaparků či adrenalinového horolezectví.

Vysoké Tatry

Jak už název napovídá, jedná se o nejvyšší pohoří Tater a Karpat. Na Slovenské straně zabírají plochu 260 km2 a táhnou se po hlavním hřebenu o délce 26km. Naleznete zde 25 vrcholů přesahujících výšku 2 500 m. V roce 1949 stalo vůbec první národním parkem na Slovensku.

Ve vysokých Tatrách nalezneme mnoho historických památek. Kupříkladu město Kežmarok, o němž se první písemnou známku nalezneme už z roku 1251. Dalším městem stojícím za zmínku je Poprad , jímž protéká stejnojmenná řeka a jehož počátky osídlování začali už v pravěku. V Popradě nalezneme i ranně gotický kostel sv. Egidia z 13. Století s věží zachovanou už z původní stavby.

Nízké Tatry

Po Vysokých Tatrách jsou Nízké Tatry hned druhou nejvyhledávanější turistickou destinací. Naleznete zde spoustu nových hotelů, chat, chatek a velmi dobře vybavených turistických středisek.

Pokud už do Nízkých Tater zavítáte, určitě stojí za prohlídku i několik místních jeskyň. Važecká jeskyně (přezdívaná Jeskyně mrtvých netopýrů) se nachází se v západní části obce Žatec. Vchod do jeskyně leží v nadmořské výšce 784 m. Jeskyně samotná je pak vyzdobena nádhernými krápníkovými útvary, korálovými jezírky a nástěnnými vodopády.