Mnichov

Mnichov

18.10.2013 10:12 - stát:

Bavorské hlavní město, které je také někdy nazýváno jako město piva a jídla, vám nabídne plno neopakovatelných zážitků.  Je zde mnoho překrásných barokních staveb, letních zámečků s rozsáhlými zahradami, ale i moderních, monumentálních staveb. Při prohlídce Mnichova hlavně oceníte všudypřítomné hospůdky s příjemným posezením. Můžete zde navštívit legendární a velmi populární Oktoberfest, kde ochutnáte pravé bavorské pivo a kuchyni. Spokojeni budete i s množstvím obchodních center i drobných pouličních trhů. Každý turista zde najde to své.

Památky, které stojí za návštěvu

Gotický kostel Panny Marie – Symbol Mnichova, kde se tyčí dvě nepřehlédnutelné věže, z kterých je výlet na celé město i na nedaleké alpy.

Dvorní pivovar – Nejnavštěvovanější a nejpopulárnější Mnichovská atrakce. Denně ve výčepech proteče neuvěřitelných 10 000 litrů piva. Je to další důkaz o tom, že Mnichov je německé město zábavy.

Olympijský stadion – Tato již novodobá památka dokázala mnohé. Ale hlavně je názorným příkladem, německé, moderní a velmi precizní architektury. Konaly se zde olympijské hry, koncerty slavných skupin a zpěváků jako Rolling Stones, Bon Jovi nebo Robbie Williams a trhá rekordy v návštěvnostech. Je to centrum Mnichovského sportu a kultury.

Oktoberfest – Největší lidová slavnost světa, kterou každoročně Mnichovský primátor zahajuje výkřikem „Ozapft is“. Slavnost kde si návštěvníci mohou užít neobyčejných hostin, kde protečou hektolitry piva a zpořádají se tuny jídla za doprovodu bavorských národních písní.