Milán

Milán

18.10.2013 9:56 - stát:

Milán (italsky Milano) je druhé největší město Itálie a také hlavní město provincie Lombardie. Město je vyhlášeno jako centrum módy, bank a obchodu. V Miláně můžete navštívit řadu kulturních akcí, či památek. Zajít si můžete například do slavné opery La Scala (1776-1778) nebo na stadion Guiseppe Meazza, což je fotbalový stadion, kde hrají milánské kluby AC a INTER.

Přímo na hlavním milánském náměstí vás uchvátí– katedrála postavená v letech 1386-1510. Dále doporučujeme navštívit Leonardo da Vinci národní muzeum vědy a techniky se vstupem 7 EUR, Chrám sv. Ambrože ze 12 století nebo expozici starých zbraní v Museo Poldi-Pezzoli se vstupem 7 EUR. Město má 1,3 milionu obyvatel s rozsáhlou okolní aglomerací až 4 milony.

Miláně sídlí také celá řada velkých, světoznámých firem jako Pirelli nebo Alfa Romeo. Milán je také důležitým dopravním uzlem jak leteckým tak silničním. V blízkosti města se nachází závodní okruh Monza, kde se každoročně jezdí závody Formule 1 a sídlí zde stáj Ferrari. Město je jedno nejrozvinutější a nejbohatších měst Evropy a tvoří ekonomickou špičku EU.  Pyšnit se může i s jednou z nejdelších podzemních tratí nasvětě. Podzemní dráha měří 84 km.