Marseille

Marseille

18.10.2013 9:48 - stát:

Toto překrásné středomořské město se pyšní svým půvabem i velmi zajímavými dějinami. Najdete zde řadu zajímavých památek jako je Basilika Svaté Marie Strážné nebo pevnost If a mnoho dalších. Marseille bylo vyhlášeno městem kultury pro rok 2013, a proto také nabízí možnost návštěvy v mnoha muzeích a námořních galeriích. V Marseille vás také potěší příjemní lidé, kteří jsou velice přátelští a umí si vychutnat život plnými doušky.

Pámátky v Marseille

Basilika Svaté Marie Strážné – Symbol města, který byl vystavěn ve velice honosném Románsko-byzanském stylu v 19. Století. Tato stavba má pro místní lidi velký význam, při druhé světové válce to bylo první co šli vojáci osvobodit.

Notre Dame de la Garde – Tyčící se, velmi honosná stavba, která je snadno zaměňována právě s Basilikou sv. Marie. Jsou si velmi podobné, ale na Notre Dame de la Garde je navíc ještě velká zlatá socha panny Marie, která podle legend chrání město. Z věže této impozantní budovy vidíte na celé město.

Pevnost If – Ostrov vzdáleny 1 km od pobřeží, který je znám hlavně díky románu Alexandra Dumase – Hrabě Monte Kristo. Je to neodolatelné lákadlo, kde výletní lodě vozí desítky zvědavých turistů.