Malorka

Malorka

18.10.2013 11:53 - stát:

Největší z Baleárských ostrovů, od Barcelony je vzdálen 180 km čítá na 770 000 obyvatel. Hlavním městem tohoto ostrovu je Palma de Mallorca. Je to slunečný ostrov, kde je jasno 300 dní v roce, nejsou zde pouze pláže a hotely pro pobyty u moře jak si někteří mohou myslet. Je zde překrásná příroda plná svěžesti, není to žádny vyprahlý ostrov, na každém rohu najdete pomerančovník nebo fíkovník a další všelijaké středomořské rostliny. Mluví se zde španělštinou, ale domluvíte samozřejmě i angličtinou. Platí se zde jako v celém Španělsku eurem.

Památky a místa k navštívení

Palma de Mallorca – Je to velice různorodé město, na jedné straně zde jsou historické památky a klidné uličky, na druhé straně moderní obchodní střediska s rušnými bulváry

Gotická katedrála v Palma de Mallorca – Stavěla se více než 300 let již od roku 1229 a je hlavní dominantou města. Tamní malinké uličky kolem katedrály jsou ideální pro klidnou procházku a možnost poznání místního tradičního života.

Hrad Bellver – Nachází se jenom chvíli chůze od centra Palmy a slouží jako místní panovnické sídlo. Hostil zde už mnoho významných světových návštěv např. královny Elizabeth II. Je zde také sbírka umění, zejména soch.

Puerto D\’Alcúdia – Tento malebný přístav je velkým turistickým lákadlem díky 10 km dlouhé překrásné pláži, kde je plno vyhlášených restaurací a barů. Stal se útočištěm mnoha jachtařů.

Letenky – Cena letenek je velice proměnlivá a záleží na datu, v kterém zrovna chcete letět. Když si zarezervujete letenky v dostatečném předstihu, lze je sehnat i za 3 500 Kč. Nebo u nízkonákladové společnosti Ryan Air i za 1 200 Kč, létá se však z Bratislavy.