Malaga

Málaga

18.10.2013 11:52 - stát:

Malaga je přístavním městem v Andalusii na jihu Španělska. Leží na pobřeží Středozemního moře na Costa del Sol. Počet obyvatel k roku 2007 byl počet obyvatel 576 tisíc, což se v rámci Španělska řadí na 6. Místo.  Malaga je zasazeno do údolí, je obklopena horami a dvěma řekami, Guadalmedina a Guadalhorce, které vtékají do Středozemního moře. Centrum města leží hned u vstupu do přístavu.  V prosinci 2007 bylo město napojeno na síť vysokorychlostních železnic AVE.

Malaga je také velmi kosmopolitní město, kde na ulicích najdete směsici nejrůznějších národů a kultur. Jistě vás zaujme i množství širokých bulvárů, kvalitních muzeí, vynikajících restaurací s nejrůznějšími mořskými specialitami. Malaga se může pochlubit i nejvyššími průměrnými teplotami ve Španělsku

Proslulé jsou v Malaze „pescaito frito“ což je výběr malých smažených ryb jako jsou sardinky a cípalové. Takové pokrmy můžete dostat zejména v místních „bodegách“, což jsou starobylé vinárny. Pokud ovšem chcete 100% čerstvou lahůdku, zajděte si do typické rybářské vesničky ležící ve východní části města s názvem El Palo. Na výborný tapas si můžete zajít i do nejstaršího baru v Malaze, Antigua Casa de la Guardia.

Město se může pochlubit velikou koncentrací golfových hřišť a kurzů, pro rodiny s dětmi jsou zde zábavní parky, aqvaparky, safari park, motokáry atd. Chloubou současné Malagy je obchodní srdce města Calle Larios, což se dá přirovnat k londýnské Bond Street. Tuto ulici se doporučuje použít jako výchozí bod pro další explor. Další příležitostí k procházkám po městě jsou zahrady v centru města de la Concepcion (zahrady neposkvrněného početí).

Za zmínku určitě stojí pozůstatky divadla Quecha, dále pak gotický kostel Santiago (St. James), jedním z vůbec nejkrásnějších kostelů a to nejen ve Španělsku je Santuario de la Virgen de la Victoria. Velmi vyhledávanou atrakcí je také rodiště nejslavnějšího rodáka Malagy, Pabla Picassa nebo právě jeho museum. Velmi populární je také vycházka k hradu Gibralfaro, který nabízí krásný pohled na město. Významnou akcí města je Fiesta de Carnaval, kdy se lidé oblékají do tradičních krojů, tančí španělské tance a účastní se průvodu.