Lago di Garda

Lago di Garda – Gardské jezero

23.4.2014 9:21 - stát:

Zkuste poznat trochu jinou Itálii – Navštivte Gardské jezero, které se nachází na severu Itálie.
Navštivte největší italské jezero, u kterého se potkávají Alpské masivy a typické středozemní nížiny. Jezero vzniklo jak vulkanickou činností, tak působením ledovců, je tedy tektonicko-ledovcového původu.
Jezero je obklopeno písečnými plážemi, turistickými středisky a dalšími atrakcemi, které rozhodně stojí za návštěvu. Na břehu jezera se nachází také největší italský zábavní park – Gardaland, ve kterém si užijí jak malí návštěvníci, tak dospělý.
Jezero je vhodné také pro sportovní nadšence. Nejoblíbenějším sportem je díky větrům, které vznikají díky přechodu hornaté krajiny v nížinnou windsurfing. Italové mají dokonce jednotlivé větry, které vanou v určité hodiny pojmenovány a vysledovány tak, že si můžete vybrat vhodnou lokalitu jako je například Limone nebo Gargano či Torbole podle náročnosti, kterou si vyberete.

Doprava k Lago di Garda

Do severní Itálie se celkem pohodlně dopravíte po vlastní ose. Pokud se Vám však nechce cestovat autem, můžete letět s nízkonákladovými aerolinkami.

Gardské jezero autem

Nejrychlejší trasa (7 hodin jízdy) k Lago di Garda vede z Prahy přes Německo – Mnichov a dále přes Rakousko – Innsbruck, dále do Itálie na Bolzano, Trento, kdy už jste prakticky na severním cípu jezera. Cestou počítejte s poplatky za dálnice a tunely, na oplátku ale získáte úchvatné výhledy na krásnou alpskou přírodu. Další výhodou při cestě autem je Vaše mobilita – můžete objet celé jezero a zastavit se na těch nejlepších místech.

Gardské jezero letecky

Letecky se dopravíte do Itálie nejlevněji s Wizz Air a easyJet z Prahy. Wizz Air létá do Benátek-Trevisa a Milána-Bergama, easyJet potom do Milána-Malpensy. Ceny letenek startují už na 229 Kč.
Z Benátek se dopravíte k jezeru nejrychleji vlakem – na stanici Peschiera del Garda je to z Trevisa 2 hodiny v kombinaci s rychlovlakem – cena asi 20€, pokud pojedete osobákem, počítejte s 3 hodinami a cenou 9€. Pokud však poletíte sobotní rotací, můžete využít akce 1+1 na jízdenky, ceny pak budou poloviční.
Z Bergama je cesta rychlejší – za 1,5 hodiny jste v cílové stanici – cena je 8,75€.
Pokud pojedete z centra Milána, tak vlak Vás rychlovlak dopraví co cíle za hodinu a 20€, pokud pojedete osobákem je to 1,5 hodiny a 9,90€.

Ubytování u Lago di Garda

Pokud hledáte to nejlevnější ubytování u Lago di Garda, zkuste hotels.com, alpharooms.com nebo booking.com. V okolí jezera naleznete jak nejlevnější hotely a kempy, tak 5* hotely. V sezóně počítejte s obstojným ubytováním v hotelu kolem 800 Kč za osobu.