Glasgow

Glasgow

18.10.2013 12:07 - stát:

V poslední době stále více turisty vyhledávané město ve Skotsku. Po Londýnu a Birminghamu to je třetí největší město Velké Británie s 650 tisíci obyvateli. Hlavním městem je Edinburgh, ale co se týče průmyslu a obchodu tak je jednička určitě Glasgow. Toto historické město nabízí řadu vzácných a známých památek, tamní ostrovní atmosféru a můžete zde poznat i mnoho příjemných mladých lidí. Je to univerzitní město, jsou zde rovnou čtyři univerzity, nejznámější je určitě University of Glasgow.

 

Kromě mnoha zajímavostí je Glasgow známo i tím, že vychovalo řadu celosvětově známých zpěváků a muzikantů např. členy kapel Oasis, Franz Ferdinant nebo ACDC. Nemůžeme také zapomenout na dva místní odvěké rivaly Glasgow Rangers a Celtic Glasgow.

Kelvingrova umělecká galerie a muzeum – Je to druhá nejnavštěvovanější atrakce v celém Skotsku. Ukrývá v sobě jednu nejzajímavějších a největších sbírek v Evropě.  Velice známě jsou místní sbírky brnění, díla Francouzských malířů nebo obraz Ukřižování Ježíše Krista od Salvadora Dalího.

George Square – Je to hlavní náměstí v centru Glasgow, je obdivováno díky své překrásné viktoriánské architektuře okolních budov. O vánocích se zde pořádají proslulé trhy, které vždy navodí opravdu pohádkovou atmosféru.

Palác lidu a zimní zahrady – Tato velice zajímavá, napůl skleněná budova byla postavena v roce 1898 na popud místních lidí, kteří byli nespokojeni s čistotou a celkovou infrastrukturou města. Dnes se v ní ukrývá mnoho obrazů, fotografií a filmů, které líčí mnoho příběhů místního obyvatelstva.

Doprava – Do Glasgow se dá velmi výhodně letět z Mnichova, kde stojí letenka 2 700 Kč.