Frankfurt

Frankfurt nad Mohanem

18.10.2013 10:11 - stát:

Město se nachází v jižní části německé spolkové země Hesensko, jehož je zároveň i největším městem. Jak je již z názvu patrné, město leží na řece Mohan.

Jedná se o jedno z vůbec nejmodernějších měst Německa s mnoha vysokými budovami. Ne nadarmo se Frankfurtu přezdívá evropský New York. Zaslechnout můžete i přezdívku Bankfurt, díky velké četnosti bank v tomto městě, neboť Frankfurt je finančním srdcem Evropy.

Pro Evropu je město také významné jako důležitý dopravní uzel. Frankfurtské letiště je jedno z největších na světě vůbec s desítkami miliony odbavených cestujících ročně. Centrum města je Hauptwache, které je zároveň dopravím uzlem a nákupním centrem. Délka břehu řeky Mohan je kolem 16 Km.

Frankfurt nad Mohanem je 5. Největší město Německa se svými 670 tisíci obyvateli a jedná se také o jedno z nejvíce multikulturních měst.

Co se kultury týče, ve Frankfurtu můžete naleznout až 33 divadelních scén. Jednou z nejznámějších a nejkrásnějších budov je stará opera a její budova Alte Oper, která byla za války kompletně zničena a v 80. letech 20. století opět vybudována. Ve městě se ročně pořádá na 400 nejrůznějších kulturních akcí a to i v budovách jeko je English Theater, která prezentuje divadelní kusy z celého světa nebo Fritz-Rémond-Theater, což je divadlo komedie v prostorách Zoologické zahrady. Navštívit můžete také 40 muzeí s návštěvností okolo 2 mil. návštěvníků ročně. Nejznámější a nejnavštěvovanější jsou: Německé filmové muzeum, rodný dům J.W. Goetheho, das Architekturmuseum nebo das Kommunikationsmuseum.

Každý rok je město plné veletrhů a výstav. Jedněmi z nejprestižnějších je Internationale Automobilausstellug, který navštíví přes 2 mil. lidí, knižní veletrh Buchmesse nebo hudební veletrh Pro Light a Sound. Congress Center také slouží jako atraktivní kongresové centrum mezinárodního formátu.

Nejdelší a nejfrekventovanější ulicí je Zeil kde se každý čtvrtek a sobotu konají zelinářské trhy. V pátek se koná velký trh zeleniny a sýrů na ulici Schillerstrasse. V sobotu na mainufer se konají od 8:00 do 14:00 bleší trhy. Zajímavé jsou i regionální slavnosti jako Mainfest konaný na břehu a podobající se českým poutím. Dále pak Museumsuferfest, die Nacht der Museen, což je Noc muzeí, kdy se všechna frankfurtská muzea a galerie otevřou v 18:00 a zavřou v 02:00. Samozřejmostí jsou vánoční trhy.

Vyrazit můžete také do frankfurtské ZOO, Palmových zahrad nebo jít na oběd od Main Tower, což je nejvýše položená restaurace města.